Slavija i Vukovar podijelili bodove

3. HNL ISTOK – 28. KOLO -

SLAVIJA - VUKOVAR 1991 2:2

PLETERNICA - Stadion S.Z. Šivo. Gledatelja 150. Sutkinja Veljačić (Ćurlovac), pomoćnici Grofelnik (Valpovo), Starčević (Garešnica).

STRIJELCI: 0:1 Cho Minse (20), 1:1 H. Ančurovski (25), 2:1 Šubara (52), 2:2 Cerovski (59).

ŽUTI KARTONI: Gomerčić, I.Peharda (Slavija), Šest, Tunjić (Vukovar).

SLAVIJA: Karlić, Kvaternik, Gomerčić, Ognjenčić (od 74. Bajić), Šubara, Martinović (od 68. Tokić), M.Peharda, I.Peharda, Dorić (od 86. Marčinović), Solić, H.Ančurovski. Trener Dalibor Bognar.

VUKOVAR 1991: Đilas, Vuković (od 46. Drahotuski), Brajković, (od 89. Mihajlović), Tunjić, Mišković, Cho Minse, Cerovski, Čakalić, Šest, Jagustin, Plum. Trener Ivica Radoš.

Prekrasna utakmica na predivnom travnjaku, akteri dobri i raspoloženi pod ravnanjem jako dobre sutkinje Kristine Veljačić i na kraju realna podjela bodova. Prvo pravo uzbuđenje čekali smo do 18. minute kad se Matej Peharda sjurio prema golu no njegov udarac je završio pred vratiju. Nedugo nakon toga Saša Šest odlično proigrava Choa koji mirno šalje loptu ispod Karlića za vodstvo gostiju. Pet minuta nakon toga nesporazum u užem dijelu obrane gostiju koristi Hrvoje Ančurovski koji zabija prekrasan pogodak s dvadesetak metara. Lopta se odbila od obje stative i završila na kraju u mreži Đilasa. Jagustin je opasno zaprijetio u 35. minuti no njegov udarac je završio malo pored vratnice. Drugi dio bolje otvaraju  domaći kada na asistenciju Mateja Peharde, Šubara postiže krasan pogodak u gornji lijevi kut nemoćnog vratara gostiju. Nismo dugo čekali na odgovor gostiju koji preko Cerovskog postiže izjednačujući pogodak iskosa s desne strane u dalji kut nemoćnog Karlića. Do kraja su obje momčadi pokušale doći do pobjede, trener domaćih poslao je i Ivan Pehardu u napad no rezultat se nije mijenjao. Gosti su imali dvije sjajne kontre preko Šesta koji je jednu prigodu promašio, a drugu mu je lijepo obranio mladi Karlić koji se pred kraj susreta istaknuo s nekoliko odličnih intervencija zasluživši epitet igrača utakmice no treba istaknuti da je većina igrača odigrala dobro i nadahnuto u ovoj vrlo fer i korektnoj utakmici tako da je kandidata za najboljeg igrača doista bilo napretek.

Tekst: Pe.Č. Foto: Arhiva Kronika požeško-slavonska