Slavija upisala prvu prvenstvenu pobjedu

3. HNL ISTOK – 5. KOLO -

SLAVIJA – BJELOVAR 3:1 (2:0)

PLETERNICA - Stadion S.Z. Šivo. Gledatelja 150. Sudac Menđušić (Vinkovci).

STRIJELCI: 1:0 - Blašković (3.-11m), 2:0 - I. Peharda (18), 3:0 - Solić (68), 3:1 - Mamić (77).

ŽUTI KARTONI: Šubara, Blašković (Slavija), Tominac, Kozić, Šiprak (Bjelovar).

CRVENI KARTONI: M.Peharda, Kvaternik (Slavija).

SLAVIJA: Blašković, Kvaternik, Gomerčić, Šubara, Ognjenčić (od 86. H. Ančurovski), Mikić, V. Ančurovski (od 60. Martinović), M. Peharda, I. Peharda, Solić (od 74. Jakovljević), Abramović. Trener: Dalibor Bognar.

BJELOVAR: Lebović, Muniz, Jakovi, Nreca (od 58. Orač), Hajdarović, Pušić, Rajčanji (od 46. Makopek-Pušec), Atlija (od 58. Mamić), Tominac, Šiprak, Kozić. Trener: Alen Mrzlečki.

IGRAČ UTAKMICE: Josip Solić (Slavija).

Dvoboji Slavije i Bjelovara postaju tradicionalno vrlo uzbudljivi, borbeni, efikasni i začinjeni kartonima. Do sam završnice se nije činilo tako jer je Slavija imala uvjerljivo vodstvo i sigurnu igru no pogodak gostiju i dva isključenja domaćih su učinila utakmicu u njenoj završnici napetom i dramatičnom. Odlično otvaranje utakmice domaći su okrunili s dva pogotka. Već u četvrtoj minuti nakon kaznenog udarca kojega je izborio V. Ančurovski vratar Blašković nastavlja seriju nepogrešivog izvođenja jedanaesteraca. U 18. minuti na asistenciju Ognjenčića, Ivan Peharda oštrim prizemnim udarcem s ruba kaznenog prostora pogađa neobranjivo suprotni kut nemoćnog Lebovića. Drugi dio počinje odličnim udarcem Jakovića i lijepom obranom Blaškovića da bi u idućem napadu Mikić izborio jednu loptu te odigrao povratnu za Vinka Ančurovskog koji zaobilazi Lebovića i nesebično poslužuje Solića koji je ugurao loptu u nebranjenu mrežu. Do zadnjih 15 minuta činilo se da će domaćin mirno privesti utakmicu kraju no tada nakon kvalitetnog ubačaja Orača, Mamić skreće loptu u mrežu za smanjenje vodstva. Nekoliko minuta kasnije Matej Peharda nepotrebno čini grub prekršaj na centru igrališta te zarađuje izravan crveni karton. Gost pritišće u želji za smanjenjem vodstva, obrana domaćih uspješno odoljeva, a dodatnu nadu probudilo je i isključenje Kvaternika zbog dvije opomene. Ipak niti u nadoknadi unatoč dva igrača manjka nije bilo promjene rezultata tako da Slavija stiže do prve prvenstvene pobjede u ovoj natjecateljskoj sezoni.

Tekst: P.Čuljak Foto: T. Protić