Utorak, 22 Kolovoz 2017 13:27

Lana, Matej i Fran ostvarili veoma zapažene rezultate

U SPLITU ODRŽANO MEĐUNARODNO NATJECANJE SPORTSKIH IGARA MLADIH -

SPLIT - Ove godine od 19. do 21. Kolovoza Split je bio domaćin Međunarodnog natjecanja SIM. Sportske igre mladih imaju tradiciju dugu 21 godinu. Među 900 natjecatelja koji su izborili nastup na ovogodišnjim Međunarodnim sportskim igrama mladih, a koji su se natjecali u 10 disciplina Osnovna škola Stjepana Radića iz Čaglina imala je svoju predstavnicu Lanu 21040382 1452327961528423 1941490977 nKnaus. Njezin put do plasmana na Međunarodno natjecanje nije bio jednostavan. Naime, službeni podaci kažu da je više od 60 000 tisuća učenika iz Hrvatske te više od 160 000 učenika iz regije sudjelovalo na gradskim/općinskim/županijskim i državnim natjecanjima. Ali, samo najbolji su osigurali nastup na Međunarodnom natjecanju.

- S velikim ponosom ističemo kako je iz čaglinske OŠ Stjepana Radića svoj put u Split osigurala učenica Lana Knaus. O Lani smo već pisali kada je osvojila 1. mjesto na Državnom natjecanju. A sada je u Splitu u utrci na 60 metara osvojila 4. mjesto! To je odličan uspjeh za našu Lanu na kojem joj od srca čestitamo. Želimo joj da i dalje sportom jača i svoje tijelo i duh. Znamo da Lana na ovome neće stati te da ćemo od nje doživjeti još puno, puno medalja i rekorda! – rekla je pedagoginja škole Ljiljana Đurđević, prof..

Kako je jedino Osnovna škola iz Čaglina poslala priopćenje za svoju predstavnicu na ovako velikom natjecanju ipak Lana nije bila jedina u Splitu. U muškoj utrci na 60m nastupila su još dvojica predstavnika Požeško-slavonske županije koja su ostvarila odlične rezultate. Matej Perić osvojio je srebrnu medalju u kategoriji 2006.g, dok je Fran Soukup zauzeo treće mjesto u kategoriji 2008.g. Čestitke našim mladim trkačima na odličnom predstavljanju na jednom velikom Međunarodnom natjecanju za njih.

Tekst/foto: Kronika požeško-slavonska