Ponedjeljak, 29 Svibanj 2017 13:13

Dinamo predao fenjer Slogi

(4 glasova)

1. ŽNL POŽEŠKO-SLAVONSKA – 21. KOLO -

POŽEGA – Odigrano je i pretposljednje kolo 1. ŽNL Požeško-slavonske, a nakon gotovo pola sezone na začelju više nije Dinamo iz Vidovaca. Po svim najavama Dinamo je uspio pobijediti Jakšić minimalnim rezultatom, dok se u Trenkovu odigrala zanimljiva utakmica između sada fenjeraša Sloge i prvaka Požege koju je malo začinio i sudac nekim čudnim odlukama. Još nije ništa odlučeno, u zadnjem kolu Slogi igra samo pobjeda protiv Tim Osvježenja, a ukoliko Dinamo izgubi od Kaptola ili odigra neodlučeno odlazi u 2. ŽNL.

Dinamo je u Jakšiću uzeo tri boda i tako se nakon 11. kola pomaknuo za jedno mjesto na tablici. Jedini pogodak na utakmici postigao je Marić u 80. minuti utakmice, no taj pogodak ostaje upitan jer dobili smo nekoliko komentara da lopta nije niti ušla u gol, a glavni sudac je na centar pokazao na sugestiju pomoćnog suca.

Gradac se na svom terenu iskupio za dva teška poraza, onaj u prošlom susretu protiv Papuka, te za prošlo kolo kada su poraženi u Mihaljevcima. Papuk je tokom većeg dijela utakmice dominirao, no nisu uspijevali pretjerano zaprijetiti domaćim vratima. Pogotke za Slaven i konačni rezultat 2:0 postigli su Marinac i Nović.

U Trenkovu odigrana veoma zanimljiva i burna utakmica gdje je i policija morala intervenirati, a sve zbog nepotrebno čudno dosuđenih odluka glavnog suca Mautnera. Sloga je poražena od najbolje momčadi lige i od poraza u Trenkovu vjerojatno nitko ne bježi, ali nekoliko sudačkih odluka u prvom poluvremenu gdje su obje momčadi igrale „al pari“ ostaju upitne. Povela je Požega preko Lujića iz kaznenog udarca u 8. minuti, Sloga nakon 10-tak minuta izjednačava preko Jozića, a odmah nakon toga domaćin stvara još dvije šanse za postići gol. Prvo je Bradić odlično pucao, ali pogodio vratnicu, a zatim Đaković koji je prihvatio jedan centaršut no nije se dobro namjestio te iz voleja šalje loptu tik iznad grede. Da su ekipe brojčano ostale podjednake utakmica bi do kraja bila jako zanimljiva, ali u 28. minuti sudac šalje u svlačionicu igrača/trenera Bešlića koji zbog starta s leđa dobiva drugi žuti karton. Do poluvremena brojčano nadmoćnija Požega postiže pogodak preko Zelenike za vodstvo. U 45. minuti dogodio se detalj kojeg vjerojatno nitko od nazočnih gledatelja nije doživio, naime sudac Mautner zbog negodovanja nekolicine gledatelja na njegove sudačke odluke okrenuo se prema centru i odsvirao kraj utakmice i pozvao policiju te podnio prijavu zbog jednog gledatelja koji je na njega vikao i galamio (stoji u priopćenju PU požeško-slavonske), da bi onda na nagovor delegata sudac ipak nastavio utakmicu. U nastavku susreta još jednom je zabio Lujić, a u 86. minuti konačni rezultat postavio je Golić ponovno iz kaznenog udarca.

Kutjevo je na gostovanju u Buku poraženo rezultatom 2:1. Strijelci na utakmici bili su obadva puta za BSK Mikšik, a počasni zgoditak pred kraj utakmice postigao je Ajman za Kutjevo.

Lipik je „petardom“ ispratio Croatiu koja je i teoretski osigurala ostanak u prvoligaškom društvu. Hat-trick postigao je Karlo Kligl, a u strijelce još su se upisali Šugić i Garača.

U Kaptolu prava golijada u susretu između istoimenog protivnika i Tim Osvježenja. Izmjenjivala su se vodstva malo na jednoj strani malo na drugoj da bi na kraju pobjedu odnio domaćin rezultatom 6:5.

JAKŠIĆ – DINAMO 0:1 (0:0)
JAKŠIĆ – Igralište Jajare. Gledatelja 150. Sudac Mamić (Požega).
STRIJELAC: 0:1 – Marić (80).
JAKŠIĆ: Bošnjak, Parobek, Troha (od 65. Belan), Palameta (od 79. Tomas), D. Kovačević, Stojanović (od 70. M. Kovačević), Pelan (od 60. Brus), Šilhan, Jukić, Rezo, Bulaja (od 69. L. Obradović). Trener Dario Pažin.
DINAMO: Dumančić, Garić (od 63. Novinc), Mikić, Troha, Nikolaš, Jaroš, Banožić, Pavić (od 88. Krmpotić), Soldo (od 58. N. Obradović), Marić (od 87. Novak), Mandić. Trener Krunoslav Pranjić.

SLOGA – POŽEGA 1:4 (1:2)
TRENKOVO – Igralište Park. Gledatelja 100. Sudac Mautner (Požega).
STRIJELCI: 0:1 – Lujić (8.-11m), 1:1 – Jozić (24), 1:2 – Zelenika (31), 1:3 – Lujić (79), 1:4 – Golić (86.-11m).
SLOGA: Šimunović, Antolović, Markanović (od 70. Drežnjak), Blažević, Šipura (od 60. Vasić), Vrljić, Đaković (od 77. Plugel), Bešlić, Bradić, Jozić, Jogun (od 60. Jurčić). Trener Jurica Bešlić.
POŽEGA: Romić, Solina (od 86. Tanjić), Jogun, Miler, Zeba, Marčetić, Vidović (od 60. Jušić), Zelenika, Kru. Kahanek (od 86. Brus), Lujić, Golić (od 88. Herceg). Trener Krunoslav Podoljak.
CRVENI KARTON: Jurica Bešlić (28).

BSK – KUTJEVO 2:1 (2:0)
BUK – Igralište Hrvatskinja. Gledatelja 100. Sudac Adžijević (Lipik).
STRIJELCI: 1:0 – Mikšik (2), 2:0 – Mikšik (6), 2:1 – Ajman (89).
BSK: Leist, M. Arežina, T. Arežina, Bošnjak, Brankovan (od 75. Mar. Jakovljević), Petković, Baketarić (od 80. T. Jelić), Mat. Jakovljević, Tvrdy, Mikšik, M. Jelić. Trener Zvonko Peška.
KUTJEVO: Šarić, Vasić (od 57. Ajman), Hora, Franjić, J. Budimir, Kordić (od 57. Egner), A. Budimir (od 81. Adžić), Čuljak, Paulić, Hel, Botički (od 78. Jelušić). Trener Zlatko Botički.

SLAVEN – PAPUK 2:0 (0:0)
GRADAC – Igralište Klasije. Gledatelja 100. Sudac Brkić (Požega).
STRIJELCI: 1:0 – Marinac (82), 2:0 – Nović (90).
SLAVEN: Bošnjak, Puđ (od 73. Marović), Mičević, Blašković, Franjić, Larma, Pavleka (od 67. Veletić), Nović, B. Čolak, Marinac, Šinko. Trener Darko Čengić.
PAPUK: Raguž, Adžaga (od 64. Solić), Martinović (od 46. Ivić), Bertolan, Jelić, Foro, Šipura (od 83. Bosotin), J. Kljajić, Banović (od 46. Iličić), Jakobović, V. Kljajić. Trener Draženko Kljajić.

LIPIK 1925 – CROATIA 5:0 (1:0)
LIPIK – Igralište Gradski stadion. Gledatelja 100. Sudac Bošnjak (Požega).
STRIJELCI: 1:0 – K. Kligl (25), 2:0 – K. Kligl (50), 3:0 – Šugić (56), 4:0 – K. Kligl (61), 5:0 – Garača (71).
LIPIK 1925: Marinić (od 75. Ivančić), Gelešić (od 64. Merkaš), Džolić (od 46. F. Kligl), Garača, Šimunović, Macura, Osmanović (od 72. Šahinović), Galko (od 67. Derenj), Šugić, Andričić, K. Kligl. Trener Tomislav Kužilek.
CROATIA: Jozić, E. Šarić (od 60. Soldo), Marić, Vučetić (od 65. Adžić), Akik (od 77. Šolić), Hervaćanin, Kajan, Bićanić, Zaler, Kopačević, Vasić (od 60. A. Šarić). Trener Bernard Raguž.

KAPTOL – TIM OSVJEŽENJE 6:5 (2:3)
KAPTOL – Igralište Sportski Park. Gledatelja 200. Sudac Lucović (Požega).
STRIJELCI: 1:0 – Sadilek (5), 2:0 – Sadilek (20), 2:1 – Marinović (24), 2:2 – T. Banožić (35), 2:3 – T. Banožić (42), 3:3 – Iličić (65), 4:3 – Sadilek (73), 4:4 – Brnčić (75), 4:5 – Marijanović (77.-ag), 5:5 – Sadilek (87), 6:5 – Parmaković (90).
KAPTOL: Majetić, Iličić, Šilhan, Parmaković, Marijanović, Romštein, V. Pranjić, Maras, Darmopil, Sadilek, Lončarević (od 58. Vidić). Trener Krešo Poleti.
TIM OSVJEŽENJE: Klasić, Andričić, L. Banožić, J. Banožić, T. Banožić, Sesar, Šimunović, Marinović, I. Papak (od 66. Markić), Šporčić, Brnčić. Trener Ivo Papak.