(3 glasova)

3. HNL ISTOK - 22. KOLO -

SLAVIJA - SLAVONIJA 2:2 (1:2)

PLETERNICA - Stadion S.Z. Šivo. Gledatelja 500. Suci Goran Babić (Varaždin), Jurica Šprem (Varaždin), Marko Nikolić (Županja).

STRIJELCI: 0:1 - Majstorović (7. - 11m.), 0:2 - Jakešević (11), 1:2 - I. Peharda (36), 2:2 - Jakovljević (84).

SLAVIJA: Blašković, Kvaternik (od 74. Jakovljević), M. Peharda, I. Peharda, V. Ančurovski, Šubara, Mikić (od 62. Solić), Gomerčić (od 46. H. Ančurovski), Jelčić, Žuljević, Itrak. Trener Dalibor Bognar.

SLAVONIJA: Vasić, Sokić, Božić, Podobnik, Soldo, Majstorović, Jos. Neruda (od 61. Karačić), Boban (od 87. Jan Neruda), Bekavac, Jakešević, Pavelić (od 67. Smojvir). Trener Robert Špehar.

ŽUTI KARTONI: Kvaternik, V. Ančurovski, Žuljević (Slavija), Jakešević, Boban, Bekavac, Jan Neruda, Karačić (Slavonija).

Županijski derbi u Pleternici, kojem je prisustvovao dobar broj gledatelja i koji su mogli uživati u odličnim akcijama i lijepim golovima, završio je u konačnici podjelom bodova. Mogla je Slavonija uzeti sva tri boda da su u prvom poluvremenu nakon vodstva od 0:2 napadači bili malo koncentriraniji, smireniji i zabili zicere koje su imali i tako „dotukli“ domaćina Slaviju. Slavonija je puno bolje ušla u utakmicu i preuzela kontrolu dok su se domaći tražili, ali u tom početnom traženju stigla im je kazna odmah u 7. minuti. Bekavac se sjurio po lijevoj strani i lakoćom prošao pokraj Gomerčića i ušao u kazneni prostor gdje ga ruši Kvaternik i sudac opravdano pokazuje na bijelu točku. Bivši igrač Slavije Majstorović namjestio je loptu i zabio za vodstvo gostiju. Nije se Slavija niti stigla oporaviti od početnog šoka kada im je uslijedio novi, ponovno griješe domaći na lijevom boku, a odličan centaršut upućuje Soldo, također bivši igrač Slavije, a u 16-tercu najviše skače Jakešević i sprema loptu iza leđa Blaškoviča. Domaći nisu niti mogli očekivati da će samo nakon 12. minuta imati ogroman zaostatak koji je izgledao s obzirom na igru Slavonije nedostižno i da Slaviju čeka težak poraz. U 15. minuti Slavonija promašuje prvi zicer koji je mogao riješiti pitanje pobjednika. Sokić kao poznat po dalekometnom bacanju „auta“ uposlio je Jakeševića koji sa neki 5-6m puca, ali odlično brani Blašković. Nakon toga u 26. minuti ponovno Bekavac radi probleme u zadnjoj liniji Slavije i šalje povratnu loptu na koju natrčava Jakešević, Blašković je bio savladan ali lopta pogađa stativu i druga velika prilika za povećanje vodstva propada. I kako to u nogometu uvijek bude kad ne zabiješ pogodak, dobiješ. U 36. minuti slobodan udarac s desne strane koji odlično centrira M. Peharda, a visoko skače stariji brat I. Peharda i smanjuje rezultat na 1:2 i daje nadu domaćima. Prvo poluvrijeme čvrsta i borbena igra s obje strane uz dosta prekršaja i puno kontakata koje se sudac Babić skoro svaki svirao možda i nepotrebno. Slavija drugo poluvrijeme kreće po izjednačenje i u punu ofenzivu na obranu Slavonije, i odmah na startu u 47. minuti odlična prilika Žuljevića koji je za malo neprecizan. Nakon te prilike Žuljevića uslijedilo je 30 minuta borbe na sredini terena i pokoja prilika s jedne i druge strane uz dosta prekršaja i pokoji žuti karton, ali kako je vrijeme odmicalo kraju Slavija je pritiskala zadnju liniju Slavonije. U 80. minuti nova stativa, ovoga puta Žuljevića kojega je povratnom loptom uposlio I. Peharda. Pritisak zadnje linije Slaviji se konačno isplatio u 84. minuti, smušenost gostujućih obrambenih igrača u petercu iskoristio je joker s klupe Jakovljević koji je jednu odbijenu loptu pospremio za konačnih 2:2. Tražili su domaći igrači i kazneni udarac u posljednjim sekundama, no sudac Babić koji je cijelu utakmicu izgledao malo ne doraslo za ovakav derbi nije tako mislio, te poslao igrače u svlačionicu. Obje momčadi iduće kolo imaju teške protivnike, Slavija putuje u Osijek, dok Slavoniji dolazi vodeća momčad prvenstva Varaždin.

Tekst/foto: A. Protić