Ponedjeljak, 10 Travanj 2017 14:03

Jaroš preuzeo vodstvo u ukupnom poretku MX Open klase

2. KOLO OTVORENOG PRVENSTVA HRVATSKE U MOTOCROSSU – STAZA VILLARE -

DONJI EMOVCI - Na odlično pripremljenoj motocross stazi Villare kraj Požege, po veoma toplom vremenu pred oko 3.000 gledatelja održano je otvoreno Prvenstvo Hrvatske i druga utrka za prvenstvo Hrvatske u motocross-u. Natjecalo se oko 80 vozača iz Hrvatske i Srbije. Ovo je sedamnaesta godina zaredom da se u Požegi vozi Prvenstvo Hrvatske, a najviše se očekivalo od ponajboljeg požeškog vozača Mateja Jaroša, koji se i ove sezone bori za naslov prvaka u najjačoj klasi MX Open. Kao i na prvoj utrci sezone, Jaroš je i na svojoj stazi imao problema s motociklom, pa mu je već na treningu procurilo ulje. Motor je popravljen do starta prve vožnje, koju je Jaroš uspio osvojiti ispred najvećeg konkurenta i aktualnog prvaka Matije Kelave. Jaroš je dominirao od samog starta, no u drugom dijelu vidno je počeo usporavati. Kelava je to osjetio, približio se u samoj završnici te je Jaroš u posljednjem zavoju morao braniti pobjedu. U drugoj vožnji Jaroš je ponovno poveo utrku, no manji pad i problemi s motorom su ga znatno usporili, pa je Kelava uvjerljivo osvojio drugu vožnju. Tako je ukupni pobjednik na stazi Villare Matija Kelava, no u zbroju obojica su osvojili po 47 bodova. S obzirom na to da je do danas vodeći Janko Martinac ostao iza njih na trećem mjestu, Matej Jaroš je preuzeo vodstvo u ukupnom poretku klase MX Open. U ovoj klasi vozili su braća Mihael i Leo Pandžić te zauzeli osmo odnosno deseto mjesto.

U kategoriji Juniora MX 65 Antonio Blažeković osvojio je četvrto mjesto, Enola Šamu šesto mjesto i Lea Vidaković deveto mjesto. U B ligi Teo Pandžić u kategoriji B-Open osvojio je treće mjesto s 40 bodova dok je Krunoslav Ivanović završio na devetom mjestu.

Natjecanje je otvorio gradonačelnik Vedran Neferović, poželjevši svim vozačima uspješnu i sigurnu utrku.

Tekst/foto: Vanja Protić