POŽEGA – ŽUPANJA 27:21 (15:10)

POŽEGA – Dvorana T. Pirc. Gledatelja 50. Suci Musulin i Paripović (oba Bjelovar).

POŽEGA: Ćosić, Farkaš 1, Grbeš 2, Vlašić 4, Bešlić 3, Blagojević 2, Kiš 9, Tukonić 2, Gelenčir 4, Markanjević, Franjić, Gotsal. Trener Hrvoje Jurković.

ŽUPANJA: Dobrinkić-Parić, Branšteter, Jurić, Prkić, Bukulin 1, Nujić 8, Župarić-Aničić 1, Lasić 7, Klačar, Doknjaš, Lovrić 3, Mlakić 1, Nađ. Trener Mihovil Ostružnjak.

Pomalo neočekivano i neuobičajeno dva dana pred početak proljetnog dijela prvenstva u RK Požega je došlo do promjene trenera. Umjesto Daria Anića trenersku palicu preuzeo je Hrvoje Jurković. Domaći rukometaši su krenuli vrlo motivirano i borbeno i rezultat toga je dosta efikasna igra pa se na odmor otišlo s pomalo neočekivano visokom prednošću Požege od 5 pogodaka. U drugom poluvremenu gosti su pokušavali doći barem do poravnanja rezultata, no sredinom drugog poluvremena kada je Požega ušla u malu krizu igre sreća je bila naklonjena domaćinu, jer su gosti promašili tri velike prilike i nisu došli bliže Požegi od -2 pogotka (20:18; 21:19). U završnici utakmice Županja se predala i igrači Požege efikasnom igrom zaključuju pobjedu s 6 pogodaka razlike.

Tekst: J. Neferović Foto: arhiva (Kronika požeško-slavonska)