Utorak, 31 Siječanj 2017 10:36

MNK Požega prvak 1. Županijske malonogometne lige - sezona 2016./2017.

1. ŽMNL POŽEŠKO-SLAVONSKA – 9. KOLO -

POŽEGA - Proteklog vikenda odigrane su sve utakmice posljednjeg, 9. kola 1. Županijske malonogometne lige Požeško - slavonske. U prvom susretu 9. kola prošlogodišnji prvak Alabama se porazom od Skenderovaca oprostila od 1. ŽMNL i naredne sezone će se natjecati u 2. ŽMNL.

P1304183Igrači Požege su protiv Coloremajla osvojili bod koji im je trebao za potvrdu prvog mjesta. Nakon vodstva Požege od 2:0 pogocima Miroslava Lujića i Nikole Miholića, igrač Colora Josip Pavić je s dva pogotka iz slobodnih udaraca u 32. i 34. minuti izjednačio rezultat ali u posljednjih 6 minuta utakmice igrači Požege su uspjeli sačuvati mrežu svog vratara Vulića i nakon dvije godine ponovno osvojiti naslov prvaka 1. ŽMNL. Pehar kapetanu Požege Iliji Vuliću uručio je povjerenik natjecanja Jurica Bešlić.

Kutjevo je rezultatom 8:5 svladalo Grabarje. Kutjevčani su osvojili odlično drugo mjesto i jedina su neporažena ekipa u ovoj sezoni. Pobjedom su se od ove sezone oprostili i igrači Pleternice koji su rezultatom 6:3 svladali Birtijcu.

Najbolji strijelac lige je Krešimir Vidović (Grabarje) sa 20 pogodaka, a trofej za najboljeg strijelca 1. ŽMNL bit će mu uručen na finalu županijskog malonogometnog kupa.

Rezultati 9. kola: Skenderovci – Alabama 6:3, Coloremajl – Požega 2:2, Kutjevo – Grabarje 8:5, Birtijca – Pleternica 3:6.

Konačna ljestvica 1. ŽMNL - Sezona 2016./2017.
1. Požega......................... 8 5 2 1 35:21 19
2. Kutjevo......................... 8 4 4 0 43:26 16
3. Coloremajl (Požega).... 8 4 2 2 28:21 14
4. Pleternica..................... 8 4 1 3 34:28 13
5. Birtijca (Šumanovci)..... 8 4 1 3 36:32 13
6. Skenderovci................. 8 4 0 4 38:40 12
7. Grabarje....................... 8 3 1 4 48:42 10
8. Elektro dom (Požega).. 8 2 1 5 18:41 7