Četvrtak, 05 Siječanj 2017 11:19

Vallis Aurea, Percom, Aureus i Autodijelovi Tokić u polufinalu

(1 Glasaj)

26. BMNT "POŽEGA 2016." -

POŽEGA - Sinoć je u sportskoj dvorani Tomislav Pirc (Grabrik) odigrana četvrt završnica 26. BMNT "Požega 2016." u kategoriji "Fond nagrada" i polufinale u kategoriji veterana. Pred oko 900 gledatelja u veoma uzbudljivim utakmicama dobili smo četiri momčadi koje će se boriti za glavnu nagradu od 20 tisuća kuna, a to su Vallis Aurea, Percom, Pizza bar Aureus - Caffe bar Samson i Autodijelovi Tokić.

IMG 0980Prije 1/4 finala "Fond nagrada" na teren su izašli polufinalisti u kategoriji veterana. U borbu za finale krenuli su prvi Vallis Aurea I i Disco bar Platinum, a pobjeda je pripala igračima Vallis Aurea rezultatom 4:2, koji su se tako plasirali u finale dok će Platinum ići u borbu za 3. mjesto. U drugom polufinalu sastali su se Rampa Spin Valis i branitelj naslova Kelvin. U ne baš zanimljivoj utakmici za gledatelje pobjeda je otišla na stranu Rampe Spin Valis, dok će se branitelj naslova Kelvin morati zadovoljiti borbom za 3. mjesto.

Seniorski program na impresivan način otvorio je branitelj naslova Vallis Aurea koja se bez većih problema obračunala s Kutjevom. Dok se niti jedni niti drugi nisu pošteno oznojili Vallis Aurea je već bila u vodstvu. Po dobroj staroj tko će kome nego svoj svome, Mario Majstorović je majstorski pogodio kroz noge jednog igrača Kutjeva neobranjivo za Šarića. Kutjevo je trebalo 3 minute da se pribere nakon gola, a onda su složili dvije odlične prilike, oba puta glavni akter bio je Kliček no promjene rezultata nije bilo kao niti u 7. minuti kada je prvi put šut okušao Josip Budimir, no ponovno bez rezultatskog efekta za Kutjevo. Nakon toga Vallis Aurea preuzima inicijativu, Jelčić je s metra promašio prazan gol u 8. minuti, zatim slijede prilike za Sedla, Lovrekovića i Ančurovskog, da bi u završnici poluvremena najprije Valentić, a zatim i Peharda pogađali i riješili pitanje pobjednika prije poluvremena. Sjajnu priliku za Kutjevo stvorili su igrači Vallis Auree koji su se zbunili kod mijenjanja pa je Josip Budimir imao dovoljno vremena da izađe sam pred Petkovića za smanjenje i buđenje kakve takve nade, no vratar IMG 0988Slavije je izašao kao pobjednik iz tog dvoboja. U tom dijelu utakmice Vallis Aurea je čuvala loptu, Kutjevo je pokušavalo udarcima iz daleka no bez uspjeha, a prava kanonada dogodila se od 33-35 minute. Budimir je tukao tri puta, Kliček jednom, s druge strane dva puta Valentić i jednom Sedlo a taj “run n` gun” nogomet je okončan nakon prekršaja na vrataru Vallis auree koji je prilično samouvjereno krenuo driblati dvojicu protivnika, to mu se u konačnici nije osvetilo. Dvije minute kasnije Ivan Peharda je svoju odličnu partiju okrunio i drugim pogotkom za konačnih 4:0 i uvjerljiv prolaza branitelja titule u polufinale.

Sada već prepuna dvorana zaista je mogla gledati spektakularnu utakmicu između sjajne brodske ekipe Percom i sjajne mlade ekipe AG Gradnja 97 koju čine prošlosezonski juniori pleterničke Slavije. Za sve neutralne promatrače bio je to nogometni praznik, i jedni i drugi su izašli na parket nadigravati se i zabiti pogodak više, no i jedni i drugi su imali i sjajno raspoložene vratare pa je na kraju na obje strane palo po samo dva pogotka. Prvi su do prednosti došli mladići iz AG Gradnje, nakon kornera lopta je dva puta mijenjala smjer da bi se od vratnice odbila usamljenom Soliću koji se nalazio na 30-ak centimetara od gol-linije i nije imao problema ugurati je u mrežu. Percom je prvi put ozbiljno zaprijetio u 6. minuti kada je Jurić odlično pucao iskosa, no Blašković je to odlično obranio. S gotovo identičnog IMG 1009mjesta minutu kasnije tukao je Miroslav Konopek, Blašković ovoga puta nije bio na visini zadatka i lopta se od njega odbila u mrežu za poravnanje. U 11. minuti Leo Mikić je napravio lijep prodor po desnoj strani, dobro pucao, ali vratar Percoma Tomislav Kovačević to brani, odmah u sljedećem napadu Mijić odlično tuče, no Blašković je ponovno siguran. Upravo je vratar AG Gradnje začetnik akcije koja je mogla uroditi plodom, dugom loptom pronašao je Mikića koji servira loptu Bognaru kojem u šut ulazi Kovačević i spašava siguran pogodak. U 15. minuti ponovno je u glavnoj ulozi sjajni Leo Mikić, na desetak metara od protivničkog gola primio je loptu okružen trojicom no sjajno im je izmigoljio i dobro pucao no ponovno bez pogotka. S druge strane uzvraća Konopek čiji je udarac u posljednji trenutak blokirala obrana AG Gradnje, a u posljednjoj minuti Roberto Bognar je imao dva pokušaja izdaleka, bez prave opasnosti za Percom. U nastavku utakmice budi se i Almedin Bundavica kojeg u prvom dijelu nismo puno vidjeli u akciji. U 24. minuti najprije sa 8-9 metara tuče “špicom” a lopta od bloka odlazi u korner nakon kojeg ponovno Bundavica puca, no ponovno neprecizno. U 28. minuti još jedan pokušaj Bundavice koji briljantno skida vratar AG Gradnje koja je u tom dijelu utakmice prepustila inicijativu protivnicima i vrebala šansu iz kontre. Jednu takvu su dočekali u 33. minuti kada je opako tukao Marko Šubara, no vratar brodske ekipe je siguran! Minutu nakon toga najbolja prilika utakmice, obrana AG Gradnje je častila Bundavicu koji je ostao sam pred Blaškovićem na 6-7 metara, pokušao je zabiti kroz noge, no Blašković ponovno sjajno reagira. U 36. IMG 1053Bundavica konačno pogađa, ponovno je Percom pokazao kako se izvode prekidi, nogometna legenda Mario Petrović je na 7 metara poslužio Bundavicu koji ovoga puta Blaškovića ostavlja bez odgovora. Naravno nakon toga potpuna ofenziva AG Gradnje, u 38. minuti Mikić izlazi 1 na 1, prolazi i vratara i puca, ali već se ispred njega stvorio jedan igrač i uz pomoć vratnice spašava siguran pogodak. Naredali su mladići iz AG Gradnje nekoliko lijepih pokušaja, i kada se već činilo da je gotovo, da će Percom u polufinale još jednom Mikić pokazuje vanserijski talent. Gol koji graniči sa genijalnošću. Prošao je dva igrača, ušao u sredinu i svojom slabijom desnom nogom, onako majstorski “špicom” prizemno pogodio za 2:2. Kao i čitava utakmica i sedmerci su bili super zanimljivi, prvu seriju oba vratara su obranila, a onda sljedeće dvije sva četiri izvođača pogađaju, pa se krenulo u dodatno raspucavanje, s jedne strane Bundavica, s druge Josip Martinović. Bilo je zaista svega, Percom je slavio pobjedu, ali prerano, sudac je ponovio izvođenje jer je vratar Kovačević prerano istrčao s linije, no na kraju je Percom i zaista slavio.

Nakon silnih uzbuđenja u susretu Percoma i AG Gradnje na parket su istrčali Pizza bar Aureus Caffe bar Samson s jedne, te Caffe bar Vertigo s druge u susretu koji se očekivao s najvećim nestrpljenjem pošto je riječ o ekipama s velikim imenima požeškog nogometa koje se odlično poznaju. Nakon početnog ispitivanja snaga prvi je zaprijetio Vertigo preko starijeg brata Zelenika, samo minutu kasnije opasno prijeti Anto Gudelj, no Marić sjajno brani. U 7. minuti prvi puta se iskazao vratar IMG 1031Aureusa Ivan Majetić koji je nevjerojatno obranio sjajan pokušaj Nerude, a vrlo brzo je Majetić pokazao da je sjajno raspoložen novom obranom nakon odličnog pokušaja Šulca. Nakon još nekoliko prigoda i na jednoj i na drugoj strani u 15. minuti Anto Gudelj izvodi aut tako da praktično puca po golu, lopta je okrznula nekoga od igrača Vertiga i završila u njihovoj mreži. Nisu se igrači Aureusa stigli pošteno niti proveseliti a Marko Zelenika sjajno pogađa, od vratnice u mrežu za 1:1, tu ništa nije mogao niti Majetić! U 19. minuti ponovno je na sceni Gudelj, najprije njegov odličan udarac bravuroznom paradom Marić skreće u korner nakon kojeg Gudelj sa desetak metara pogađa za 2:1 vodstvo Aureusa. Prije odmora ponovno je na sceni Majetić, Miro Lujić je odlično tukao iskosa, no poravnanja nema. U prvoj minuti nastavka sjajna akcija Vertiga u režiji Nerude i Zelenike koji su odigrali brzi dvostruki pas nakon kojeg Neruda tuče ravno u Majetića. U 24. minuti drugi strijelac turnira Mario Pavelić je prvi puta zaprijetio, no Marić uzvraća Majetiću sa sjajnom obranom, a nekoliko sekundi kasnije i još jednom. U 25. minuti Matej Mitrović odlično tuče, no lopta od vratnice odlazi u gol aut i Vertigo još jednom ostaje bez izjednačenja. Minutu nakon toga ponovno Šulc sjajno puca iz voleja, zatim i Marčetić, no promjene rezultata nema. U 30. minuti novi sjajan trenutak, Vertigo je krenuo prema naprijed, jednu izbijenu loptu Valentino Podobnik velemajstorski sa 13-14 metara iz poluvoleja sprema preko istrčalog Marića u mrežu za 3:1 vodstvo Aureusa. IMG 1058Odmah u sljedećem napadu Vertiga ponovno je sjajan protivnički vratar, Matej Peharda je dva puta pucao, ali oba puta pobjednik je najbolji pojedinac utakmice Ivan Majetić. 6 minuta prije kraja Vertigo izvodi vratara, u igri je s markerom Miro Lujić, no osim posjeda nisu uspjeli napraviti ništa konkretno. Dapače, do kraja se u posljednjoj minuti u strijelce upisao i Bruno Boban za uvjerljivih 4:1.

O posljednjem polufinalistu odlučivao je dvoboj Autodijelova Tokić i Pink Pantera, a pobjednik tog susreta u polufinalu ide na Aureus. Susret je odličnim pokušajem u 2. minuti otvorio Jakešević, no vratar AD Tokića Klasić je to dobro ukrotio. Samo minuta je trebala Tokićima da uzvrate preko najboljeg strijelca turnira Tomislava Žuljevića, no njegov udarac je prohujao tik uz vratnicu. U 5. minuti dva pogotka, najprije udarac Tomislava Banožića pogađa mrežu Pink Pantera, a samo 20-ak sekundi kasnije mladi junior požeške Slavonije Krešimir Plešić kroz noge Klasića poravnava na 1:1. Uslijedilo je zatišje sve do 13. minute kada Mislav Brnčić poklanja jednu loptu protivnicima, no Kovačević se dugo namještao pred Klasićem i obrana Tokića je to stigla blokirati. U 15. minuti sjajna minijatura Luke Rotima koji je krasno i pucao, no Kovačević to nekako brani i čuva svoju mrežu. Prilično siromašno poluvrijeme, barem u usporedbi s onim što smo gledali u prethodne dvije utakmice, završeno je rezultatom 1:1. U 3. minuti drugog poluvremena ponovno pogodak Banožića za Tokiće, no ovoga puta loptu u malu mrežicu Kovačevićevog gola sprema Marko. U 30. minuti novi odličan potez Žuljevića, sjajno je primio loptu, “okrenuo” čuvara ali onda promašio čitav gol. Naravno, kada se ušlo u posljednje 4 minute Pink Panter izvodi vratara, a s markerom je na parketu Bruno Golić, što naravno ostavlja priliku Tokićima da zabiju sa svoje polovine. U 38. minuti Žuljević je bio najbliže što se može biti golu, no nije ga zabio. Tukao je sa svoje polovine, lopta je udarila u jednu vratnicu, prošetala po liniji do druge i otišla – van! Ekipa Pink pantera uspjela je stvoriti nekoliko gužvi pred vratima, no bez prave, 100% situacije. U tom napadanju još su jednom pogriješili u predaji, ponovno je lopta došla do Žuljevića koji je ovaj put povukao nekoliko metara u protivničku polovinu i doslovno sekundu prije kraja zabio svoj 18. gol na turniru.

Danas su na rasporedu finalne utakmice u kategoriji veterana od 19,30 sati te polufinalne utakmice u kategoriji "Fond nagrada" od 20,10 sati. Dođite i ispunite sportsku dvoranu Tomislav Pirc i uživajte u malonogometnim potezima.

Rezultati - Srijeda, 04. 01. 2017. – 11. dan – Četvrtfinale
Vallis Aurea I – Disco bar Platinum 4:2 (Polufinale Vet.)
Kelvin – Rampa Spin Valis 1:2 (Polufinale Vet.
Vallis Aurea – Kutjevo 4:0 20,10 Percom dostava plina SB – AG Gradnja 97 2:2 (8:7p)
Pizza Bar Aureus Caffe bar Samson – Caffe bar Vertigo 4:1
Autodijelovi Tokić – Pink panter 3:1