Šibenčanke u završnici osigurale pobjedu protiv Plamena

(15:15, 19:15, 15:22, 23:16)

ŠIBENIK – Dvorana Baldekin. Gledatelja 100. Suci Čamović, Dunatov, Danijela Čanković (svi Zadar).

ŠIBENIK: Cigić 17, Mrdalj 7, Strize 8, Pavičić, Rončević, K. Ivančević 2, Periša 24, Vrsaljko 10, A. Ivančević, Borić 4, Vukšić, Dujić. Trener Linda Antić Porak.

PLAMEN POŽEGA: M. Lovrić 5, P. Lovrić 19, Vojtulek 7, Mandir 17, Soldo 20, Kostova, Pandža, Sedlaček, Berger. Trener Vladimir Englman.

Košarkašice Plamen Požege odlično su se nosile u Šibeniku protiv istoimene ekipe sve do same završnice susreta. Nakon prve četvrtine izjednačena igra odrazila se i na rezultat tog perioda. Do kraja prvog poluvremena igračice Šibenika su uspjele ostvariti prednost od 4 poena što nije bilo nenadoknadivo za požežanke. U trećoj četvrtini požežanke su bile bolje i stigle prednost šibenčanki, okrenule su rezultat u svoju korist i s plus tri poena krenule su u zadnju etapu susreta. Do pred sami kraj susreta sve je bilo na strani gošći, a tada Šibenik pravi seriju od 8:0 i izjednačava rezultat na 68:68. U posljednjim akcijama utakmice Ana Vrsaljko je presudila i svojim koševima osigurala je pobjedu Šibeniku rezultatom 72:68.

Tekst: J. Neferović Foto: arhivska fotografija