Ponedjeljak, 04 Siječanj 2016 11:49

U 1/4 finale se plasirali i Azzuro Sibinj, C.B. Vertigo, Percom dostava plina i SMC Pleternica

10. DAN 25. BOŽIĆNOG MALONOGOMETNO TURNIRA „POŽEGA 2015.“ -

POŽEGA- U Sportskoj dvorani Tomislav Pirc desetog natjecateljskog dana odigrane su preostale četiri utakmice osmine finala Fonda nagrada i dvije polufinalne utakmice veteranskog turnira.

U prvoj utakmici Fonda nagrada Azzuro Sibinj je očekivano rezultatom 3:0 bio bolji od NK Eminovaca. Pogotke su postigli Marko Čanić (8. i 35. min.) i Tomislav Soldo (24). Eminovčani su na pouvremenu gubili 1:0 a njihova nada u moguće iznenađenje trajala je do 24. minute kada je Sibinj postigao pogodak za 2:0.

Caffe bar Vertigo je rezultatom 2:1 svladao MNK Oriovac. Vertigovci su poveli u 8. minuti pogotkom Josipa Pavića. Na 2:0 povisio je Marko Zelenika jakim udarcem sa desetak metara. Na 2:1 smanjio je Ivan Prskalo u 29. minuti kada je sa petnaestak metara jakim udarcem pogodio sami gornji lijevi kut gola Vertiga.

Percom dostava plina i NK Slavonija juniori odigrali su neodlučeno 2:2, a nakon penala prolaz u četvrtfinale osigurao je Percom rezultatom 5:4. Slavonskobrodska ekipa imala je vodstvo od 2:0 pogocima Gorana Jurića u 4. i Almedina Bundevice u 26. minuti. Dvije minute poslije jedan kiks vratara Željka Konrada koji je izgubio loptu daleko od svog gola iskoristio je Marko Karačić i postigao pogodak u nebranjenu mrežu. U 34. minuti Karačić iz auta dobro pronalazi Ivana Smojvira na drugoj vratnici a ovaj iz blizine postiže pogodak za 2:2. U samoj završnici Karačić je s nekih pet metara imao odličnu priliku za potpuni preokret ali nije dobro zahvatio loptu iz voleja pa je njegov šut završio u gol autu. Kod izvođenja penala prve dvije serije za Percom sigurno su izveli Almedin Bundevica i Ivan Marić. Za juniore Slavonije sigurni su bili Renato Nović i Marko Karačić. U trećoj seriji za Brođane je zabio Goran Jurić dok je udarac Ivana Smojvira po sredini gola lagano obranio Ivica Brdar. Juniori Slavonije bili su blizu iznenađenja i na korak od izbacivanja jednog od favorita požeškog turnira.

Posljednji putnik u četvrtfinale također je dobiven nakon lutrije penala. SMC Pleternica i Pink panter odigrali su nakon 40 minuta neodlučeno, 1:1. Poveli su igrači SMC tri minute prije kraja kada je u 37. minuti Matej Peharda zabio za 1:0. U 39. minuti Ivan Jakešević iz blizine pogađa za 1:1. Penale za SMC zabili su Matej Peharda, Jurica Marčinković i Tomislav Žuljević. Za Pink panter uspješni izvođači bili su Domgoj Kovačević i Marko Grbeš dok je Ivan Jakešević pogodio vratnicu. Tako su se prošlogodišnji viceprvaci igrači SMC Pleternice ukupnim rezultatom 4:3 plasirali u četvrtfinale.

Prije utakmica glavnog turnira odigrane su i dvije polufinalne utakmice veteranskog turnira.

Kelvin je svladao branitelja naslova Rampu Spin Valis rezutatom 5:1. Već na poluvremenu Kelvin je imao vodstvo od 5:0 i utakmica je bila odlučena. Dva pogotka za Kelvin postigao je Nevio Berdi, a po jedan Dražen Pekčec, Jurica Bešlić i Željko Mitrović. Počasni pogodak za Rampu postigao je Goran Stevanović.

U drugom polufinalu Hvidra Požega je rezultatom 2:1 bila bolja od Luzera OG Majetić. Ekipa iz Čaglina povela je 0:1 pogotkom Ivice Borevca u 4. minuti. Izjednačio je Mario Jakovac u 9., a Josip Pavunčec je u 22. minuti zabio pogodak za 2:1 i osigurao svojim suigračima nastup u finalu.

Veterani svoju završnicu imaju u utorak, 05. siječnja kada će se odigrati utakmica za 3. mjesto i finale.

Analiza četvrtfinalnih parova

Četvrfinalni dan je najatraktivniji dan natjecanja na svakom turniru pa je tako i na požeškom. U tim utamicama odlučuje se tko će ostati na turniru do kraja odnosno koje ekipe će ući u borbu za nagrade.

U prvom susretu Vallis Aurea je mali favorit protiv Autodijelova Tokić. Za Aureu igraju većinom igrači NK Slavija Pleternica dok su njihovi protivnici igrači NK Tim osvježenja Kuzmica. Autodijelovi Tokić već su napravili najveće iznenađenje turnira kada su u skupini izbacili ekipu Četiri šanka koja je bila jedan od favorita turnira. U osmini finala „Tokići“ su svladali odličnu mladu ekipu Varteks 97 a sigurno će i četvrtfinalu tražiti priliku za pobjedu.

U susretu između novogradiškog Caffe bara Rubikon i MNK Moby dick Batrina mali favorit je ekipa Rubikona koja je branitelj naslova i po dosad viđenom najveći favorit za novog pobjednika. S druge strane Moby dick ima odličnu ekipu i sigurno može iznenaditi. Ekipa iz Batrine dugi niz godina nastupa na požeškom turniru. Uvijek su prolazili skupinu ali je njihov krajnji domet bio osmina ili četvrtfinale. Sada će protiv najtežeg mogućeg protivnika tražiti prolaz u polufinale.

U susretu između Sibinja i slavonskobrodske ekipe Percom dostave plina nema favorita. Sibinj predvodi iskusni Tomislav Topalović koji igra kao u najboljim danima kad je sa slavonskobrodskom Simonetom i pleterničkim Caffe barom Oase osvajao požeški turnir. Percom predvode igrači Marsonie Hrvoje Mišić i Alen Jelčić koji su dobro poznati požeškoj publici i također su već osvajali naslove pobjednika.

U posljednjoj utakmici između SMC Pleternice i Caffe bara Vertigo također nema favorita. SMC predvodi Tomislav Žuljević, najbolji strijelac prošlogodišnjeg turnira a s njim igraju većinom njegovi suigrači iz pleterničke Slavije. U Vertigu su glavni igrači braća Tomislav i Marko Zelenika ( osvajač turnira iz 2005. s Metalijacomerc bistro Plavo srce) te Nikola Miholić koji je turnir osvajao s Bijelom kućom 2007. i 2008. te Pizza barom Aureus 2012. godine.