Četvrtak, 19 Travanj 2012 09:18

Veliki uspjeh požeških gimnastičara

(4 glasova)

50. KUP SLAVONIJE I BARANJE U MUŠKOJ SPORTSKOJ GIMNASTICI   -

POŽEGA – Gimnastičko društvo Sokol Požega bilo je proteklog vikenda  domaćinom 1. kola 50. Kupa Slavonije i Baranje u muškoj sportskoj gimnastici B, C i D programu. U dvorani Sokola na svečanom postroju našlo se do sada najviše natjecatelja, čak 70 dječaka iz GD Beli Manastir, GD Hrvatski sokol Valpovo, GK Hrvatski sokol Vinkovci, GD Osijek Žito, GD Pleter Pleternica i domaćini GS Sokol Požega. Poželjevši im dobre rezultate i što manje povreda, natjecanje je otvorio požeški gradonačelnik Zdravko Ronko.

Nakon cijelo dopodnevnog natjecanja na proglašenju rezultata je bilo vrlo burno, jer je požeška ekipa gimnastičara odnijela najviše medalja i pehara, te do sada pobrala najveći uspjeh.

U kategoriji seniora naši gimnastičari su osvojili sva tri prva mjesta i pehar za ekipni plasman. Martin Gregurić je osvojio 1. mjesto, Ante Šakota 2. mjesto i Ivan Šajnović 3. mjesto.

P4158986U kategoriji kadeta uvjerljivo prvi bio  GD Sokol Požega u ekipnoj konkurenciji, jer su požeški gimnastičari ponovno osvojili sva tri prva mjesta, 1. mjesto  Bruno Devčić, 2. mjesto Leo Kajan i 3. mjesto Dinko Obradović. Bruni Devčiću je to bio prvi nastup nakon povrede, zbog čega je pauzirao nekoliko mjeseci, pa i izostao s državnog prvenstva, no kako vidimo dobro se oporavio.

U kategoriji mlađih kadeta uvjerljivo najbolji je Luka Čajka osvojivši 1. mjesto za GD Sokol Požega.

- U rekreativnom D programu naši mladi gimnastičari GD Sokol Požega osvojili su 2. mjesto Filip Križanac i 3. mjesto Gabrijel Marčetić, te i pehar za ukupni plasman. Kako je ovo tek 1. kolo i slijede nam gostovanja diljem Slavonije i Baranje, ovi odlični rezultati na početku sezone daju nam poticaj za još bolji rad – istakla je trenerica Zdenka Pavelić.

Nagrade, medalje, priznanja i ekipne pehare dodijelili su prof. Radojica Popović, dugogodišnji požeški gimnastičar i gradonačelnik grada Požege Zdravko Ronko.