(10 glasova)

"Eksplozija" kraj Orljave

ŠNK SLAVONIJA - NK GRANIČAR 8:0

POŽEGA – Igralište Slavonije. Gledatelja 250. Sudac Šovakov (Gajić).

STRIJELCI: 1:0 – Darmopil (20), 2:0 – Šulc (25), 3:0 – Žuljević (30), 4:0 – Boban (38), 5:0 – Zeba (43), 6:0 – Parmaković (59), 7:0 – Žuljević (70), 8:0 – Žuljević (72).

SLAVONIJA: Pavić, Pavelić (od 68. Peharda), Jan Neruda, Šulc, Golik, Darmopil (od 68. Jo. Neruda), Žuljević, Parmaković, Zeba, Ergotić, Boban (od 64. Včelik). Trener Damir Bognar.

GRANIČAR: Vincetić, O. Galović, Bukovac, Matijević, Petričević, Selimanović (od 46. Dandić), H. Galović, Kegalj (od 60. Miličić), Baotić, Pastuović, Lotar (od 46. Pavkić). Trener nema.

Navijači Slavonije čekali su dosta dugo da se nogometaši pokažu u boljem izdanju od ona u prva tri kola. Kako su prije 14 dana dosta teško izbacili momčad Graničara iz pretkola kupa Hrvatske pogotcima u samoj završnici utakmice, ova utakmica je bila u jednu ruku veliki test i odgovor gdje je u ovom trenutku momčad i što se u stvari od nje može očekivati, jer mogućnosti su dosta jasne. Slavonija je krenula od samog početka dosta agresivno na loptu i odmah preuzela inicijativu u svoje ruke, te diktirala ritam igre. Takva igra prisilila je goste da se brane, a prvu priliku za pogodak imao je Parmaković u 5. minuti. Njegov šut s oko 7-8 metara s lijeve strane završio je pored gornjeg dijela suprotne stative. Slavonija vrlo dobro gradi igru prema naprijed i to je dalo rezultat. Dvadesetak minuta gosti su spašavli svoj gol, ali mora se reći da su igrači Slavonije u izglednim prilikama bili slabije koncentracije. Prvom pogotku Slavonije prethodio je vrlo dobar šut Žuljevića s oko 20 metara, kojeg je vratar Vincetić odbio u korner. Nakon kornera gužva u kaznenom prostoru Graničara i Darmopil iz drugog pokušaja pogađa za 1:0. Ništa se ne mjenja u igri Slavonije koja iz napada u napad prijeti. U 25. minuti Šulc je povećao rezultat. Akciju je počeo Zeba koji je odigrao Pavelića, a ovaj je uposlio na desnoj strani Šulca. Šulc je s oko desetak metara s desne strane šutirao u drugi kut, a lopta se od stative odbila u mrežu. Na 3:0 povisio je Žuljević nakon najljepše akcije na utakmici. Sve je školski izvedeno. Golik je na lijevu stranu izbacio Ergotića, koji je u šprintu prešao jednog igrača Graničara, uputio odličan centaršut. Na loptu je u trku skočio Pavelić i glavom je poslao prema golu. Umjesto u mrežu lopta pogađa u gredu te se od grede odbila u polje, a nju je prihvatio Žuljević i poslao je u mrežu. Novi pljesak igračima za izvedbu i realizaciju. Slavonija ne staje nego i dalje niže akcije i u 39. minuti Pavelić u priliku dovodi Bobana, a ovaj je ne propušta i mreža gostiju se četvrti puta trese. Do kraja prvog poluvremena i najbolji igrač utakmice Zeba upisao se u strijelce. Lopta je odbijena ispred gola Graničara na oko 16 metara, gdje ju je umirio Zeba i poslao neobranjivo u donji desni kut nemoćnog Vincetića. Poluvrijeme kako se dugo nije vidjelo na igralištu kraj Orljave. U drugom dijelu utakmice Slavonija nastavlja s nešto manje ritma, ali i dalje s dosta kombinatorike pa u nekim trenutcima i pretjerano, jer se trebalo u nekim situacijama igrati jednostavnije i učinak bi bio bolji, no ne treba zamjerati igračima na ležernijoj igri, jer je rezultat bio vrlo povoljan. Za šesti pogodak čekalo se 15 minuta u drugom poluvremenu. Nakon centaršuta, pred golom Graničara najbolje se snašao Parmaković i lopta je u mreži. U sljedećih petnaestak minuta još dava pogotka Slavonije, a strijelac je bio Žuljević. Slavonija je mogla postići još koji pogodak prije svega Šulc, Žuljević, Peharda, no nisu bili dovljno koncentrirani i prilike nisu iskoristili. Svakako da nakon 8:0 treba biti zadovljstva kod igrača, trenera Damira Bognara i navijača, ali uvjek može bolje i to je ono čemu treba težiti. Prema tome igrači su pokazali da mogu i znaju sada je to obveza više, jer ne smiju si dozvoliti blamažu koju su si dozvolili u Slavonskom Brodu. Za ovu izvedbu svima ocjena vrlo uspješno.

Nakon vodstva samo bod

NAŠK – SLAVIJA       2:2

NAŠICE – Gradski stadion. Gledatelja 150. Sudac Novosel (Osijek).

STRIJELCI: 0:1 – Tokić (7), 0:2 – Valentić (41), 1:2 – Mijatović (61), 2:2 – Mijatović (81).

NAŠK: Petrović, Mihaljević (od 46. Bibić), Barišić, Šundalić, Mijatović, Horvatek (od 88. Slivečko), Kubaček (od 90. D. Galinec), H. Galinec, Nekić, Knežević. Trener Milan Vuica.

SLAVIJA: Petković, Nikolaš, Kvaternik, Jelčić, Majstorović, Ančurovski, Tokić (od 63. Vukoja), Valentić, Peharda, Marčinković (od 79. Abramović), Dav. Žafaranić (od 86. Kamenčak). Trener Dalibor Bognar.

U Našicama su se sastale dvije momčadi uz Lipik koje u prva tri kola nisu doživjele poraz. Očito da su obje momčadi preferirale čvršću obranu i tako iz utakmice u utakmicu sakupljati bodove. Slavija je imala priliku osvojiti sva tri boda, jer razvoj utakmice joj je išao na ruku. Već u otvaranju utakmice Slavija je došla u vodstvo. Tokić je u 7 minuti pokušao centriranom loptom uposliti nekoga od svojih napadača, ali je lopta od jednog obrambenog igrača Našk-a prevarila vratara Petrovića i završila u mreži. Iako je domaćin pokušavao izjednačiti Slavija je dobro zatvorila prilaze vrataru Petkoviću koji se u nekoliko navrata istako svojim intervencijama. U eri napada domaćih Slavija je postigla drugi pogodak. Valentić je s oko 30 metara uputio pravi projektil i lopta je u mreži Petkovića. Na odmor se otišlo vodstvom Slavije od 2:0. U drugom poluvremenu domaćin je igrao na sve ili ništa i uz rezerviraniju igru Slavije uspio je do kraja utakmice izjednačiti rezultat. Tko je izgubio dva boda teško je reći, no i po bod svakoj momčadi nije nezasluženo.

Prvi poraz Lipika

BELIŠĆE – LIPIK         3:1

BELIŠĆE – Gradski stadion. Gledatelja 200. Sudac Glavaš (Požega).

STRIJELCI: 1:0 – Ratković (16), 2:0 – Dubrović (36), 3:0 – Dubrović (37), 3:1 – Kužilek (74.-11m).

BELIŠĆE: Dumančić, M. Žaja, Perak, Perošević, K. Žaja, Ratković, Pohižek, Takalić (od 46. Skenderović), Dubrović, Blažević (od 73. Jurčević), Arnaut (od 66. Milić). Trener Dušan Vurdelja.

LIPIK: Krizmanić, Komljenović (od 82. Poliganović), Kašljević, Golubić, Kužilek, Cerovečki, Starčević, Kraljević, Kurjaković (od 69. Bešlić), Poletto (od 46. Turkalj), Rekavić. Trener Željko Rebrović.

Nogometaši Lipika otišli su u Belišće s ciljem ostati neporaženi u susretu s vrlo dobrom momčadi Belišća. Međutim čini se da Lipik još nije prebolio „bolesti“ igranja u gostima i Belišće je od početka utakmice potisnulo Lipik na njegovu polovinu iz koje se teško izlazilo. Inicijativa domaćih igrača urodila je plodom i već u 16. minuti Belišće je došlo u vodstvo. Strijelac za Belišće je bio Ratković. Do kraja prvog poluvremena još dva puta se tresla mreža Krizmanića, a dvostruki strijelac je bio Dubrović. Lipik je u drugom poluvremenu povremeno napadao na vrata domaćina, a 53. minuti sreća je bila naklonjena Belišću. Šut Kurjakovića zaustavila je stativa. Jedini pogodak za Lipik postigao je u 74. minuti Kužilek iz jedanaesterca. U četvrtom kolu Lipik je doživio prvi poraz u prvenstvu iz kojeg će sigurno izvući određene pouke.