UZVRATNA UTAKMICA FINALA KUPA ŽNS POŽEŠKO SLAVONSKE ŽUPANIJE SENIORI -

PLETERNICA – Igralište S. Z. Šivo. Gledatelja 500. Sudac Glavaš (Kuzmica).

STRIJELCI: 0:1 – Peharda (36.a.g.), 0:2 – Mi. Pavelić (90).

SLAVIJA: Petković, Nikolaš, Jelčić (od 20. Kamenčak), Majstorović (od 73. Vukoja), Tokić (od 53. Dal. Žafaranić), Lovreković, Peharda (od 52. Kvaternik), Hoborka (od 80. Jakovljević), Marčinović, Dav. Žafaranić, Ravlić. Trener Dalibor Bognar.IMG 1735

SLAVONIJA: Pavić, Mi. Pavelić (od 90. Pavličević), Jan Neruda, Boban (od 90. L. Jogun), Jo. Neruda, Šulc (od 37. Včelik), Golik (od 64. Ma. Pavelić), Darmopil (od 90. Pernar), Parmaković, Zeba, Ergotić. Trener Krešo Poleti.

Iako je Slavija u drugu finalnu utakmicu ušla s psihološkom prednosti, jer je u prvoj utakmici u Požegi ostvarila povoljan rezultat (1:1), u uzvratnoj utakmici Slavonija je bila bolja i na kraju zasluženo došla do pobjede od 2:0. Slavonija je IMG 1812od početka susreta imala terensku inicijativu i igrala dosta odgovorno pogotovo u obrambenim zadacima, a do vodećeg pogotka je došla je auto golom Peharde u 36. minuti. U drugom poluvremenu je Slavija pokušavala izjednačiti no nije bilo kvalitetne završnice, pa je Slavonija pred kraj susreta zahvaljujući grešci vratara Slavije Petkovića došla do drugog pogotka i praktički osigurala pobjedu. Slavoniji je zasluženo pripao pobjednički pehar Županijskog nogometnog saveza i time je stekla pravo sudjelovanja u predkolu kup natjecanja Hrvatske, kao predstavnik Požeško slavonske županije. Pehar kapetanu Slavonije uručio je predsjednik ŽNS Drago Lucić. U poluvremenu utakmice upriličena je dodjela nagrade fer pleya po odluci Izvršnog odbora ŽNS nogometašu NK Požege Sebastijanu Kalnaku što je popraćeno velikim aplauzom.IMG 1767