Petak, 26 Travanj 2013 12:58

Tri medalje požeškim boksačima

(7 glasova)

POJEDINAČNO PRVENSTVO HRVATSKE U BOKSU  -

ZADAR – Na u nedjelju održanom Pojedinačnom prvenstvu Hrvatske u boksu za kadete i seniore u Zadru nastupili su boksači požeškog Boksačkog kluba Graciano. Po prvi puta u Europi boksano je po novim pravilima koja se najviše razlikuju od dosadašnjih po tome što seniori sada boksaju bez zaštitnih maski.

Po prvi puta kao senior nastupio je Matko Prpić i u kategoriji do 75 kg pružio dobar meč ali je izgubio od Krsnika iz Velike Gorice. Kadeti su zato bili puno uspješniji i vratili se svi sa medaljama.

Jugović- Valentin Vidović osvojio je broncu do 50 kg. Robert Krpan osvojio je broncu u kategoriji do 63 kg. U prvom meču bio je bolji od Lukića iz Zadra. U četvrtfinalu je izgubio od Lincendera iz zagrebačkog Leonarda. Mihael Jugović u kategoriji do 66 kg pobijedio je Popovića iz Splita, Cvetkovića iz Rijeke a u finalu tijesno izgubio od Ćibarića iz zagrebačkog Leonarda. Mihaelu je to prva srebrna medalja. Do sada je osvojio jedno zlato 2009. i broncu 2010. – istakao je trener Željko Krpan.

Boksače iz Graciana već 11. svibnja očekuje Ekipno prvenstvo Hrvatske.