PLETERNICA – Igralište S. Z. Šivo. Gledatelja 200. Sudac Karlović (Valpovo).

STRIJELCI: 1:0 – Dav. Žafaranić (25), 2:0 – Tokić (90).

SLAVIJA: Petković, Kvaternik, Jelčić, Majstorović (od 86. Vukoja), Ančurovski, Lovreković (od 74. Nikolaš), Dal. Žafaranić, Peharda, Hoborka, Dav. Žafaranić, Rablić (od 78. Tokić). Trener Dalibor Bognar.

BSK: Pintarić, Barišić, Vajić, Horvat, Vuka, Krolo, Karanović (od 77. Jocić), Dorić (od 88. Ilić), Tunjić, Vratović, Đuranović (od 89. Jelić). Trener Davor Rupnik.

IMG 6982Slavija je zasluženo osvojila tri boda u susretu s Bsk-om iz bijelog Brda u vrlo fer utakmici. Susret je protekao u dosta kvalitetnoj igri obje momčadi, a Slavija je bila bolji takmac. Vodeći pogodak za Slaviju postigao je Davor Žafaranić u 25. minuti i omogućio suigračima mirniji nastavak utakmice. Gosti nisu ozbiljnije ugrozili domaćeg vratara Petkovića, a konačan rezultat postavio je u posljednjoj minuti utakmice Duje Tokić. Ovom pobjedom Slavija je indirektno pomogla Slavoniji u borbi za prvo mjesto, jer je nakon poraza Slavonije u Lipiku bodovna razlika ostala ista.

Velika tri boda za Lipik

LIPIK – SLAVONIJA   2:1

LIPIK – Igralište Lipik. Gledatelja 200. Sudac Buček (Osijek) 6, pomoćnici Dujak i Šarić.

STRIJELCI: 1:0 – Kužilek (11.-11m), 1:1 – Mi. Pavelić (81), 2:1 – Kovačić (89).

LIPIK: Beckerat 6,5 Džolić 6,5 (od 46. Brisinello 7), Kašljević 8, Kužilek 7,5 (od 81. Kovačić -), Cerovečki 7,5, Medenjak 7, Kurjaković 7,5, Bešlić 7, Kafka 7, Podunavac 7, (od 64. Hofman 6,5), Rekavić 7,5. Trener Vlado Hodžić 7,5.

SLAVONIJA: Pavić 7, Mi. Pavelić 8, Jo. Neruda 7, Berdi 7, Šulc 7 (od 66. Včelik 6,5), Golik 7,5, Jogun 6 (od 36. Pavličević 6,5), Martinović 7, Parmaković 7, Ergotić 7, Ma. Pavelić 7 (od 90. Darmopil -). Trener Krešo Poleti 7.

IGRAČ UTAKMICE: Ivan Kašljević .

Nogometaši Lipika uspjeli su ostvariti pobjedu u susretu protiv Slavonije, koja je u prvom poluvremenu igrala dosta rezervirano i nije pokazala svoje pravo lice. Lipik je došao u vodstvo nakon jedanaesterca kojeg je «skrivio» Jogun. Šut Kužileka s 11. metara završio je u mreži Pavića, koji je bio na lopti no ona je ipak završila iza njegovih leđa. Slavonija nakon vodstva Lipika pokušava izjednačiti no vrlo čvrsta igra obrane Lipika nije dozvolila da se ozbiljnije ugrozi vratar Beckerat. Početkom drugog poluvremena Slavonija je imala dvije dobre prilike preko Martinovića, no ni jedna nije iskorištena i što je utakmica odmicala Slavonija je imala inicijativu, ali bez pravih prilika sve do 81. minute kada je izjednačila rezultat. Martinović je primio iz pozadine dugu loptu, prevario vratara Lipika i na drugoj stativi uočio dobro postavljenog Milu Pavelića, kojem nije bilo teško glavom loptu poslati u mrežu domaćina. Kada se očekivalo da će ovaj županijski derbi završili bez pobjednika u pred posljednjoj minuti Slavonija je bila u prilici da nešto napravi. Pred kaznenim prostorom Lipika Mile Pavelić ima dobro postavljenog Včelika, no puno je petljao i obrana Lipika je uspjela izbiti loptu do Kafke, koji je otvorio kontra napad i izbacio u priliku za pogodak Kurjakovića, ali je njegov šuti završio u stativi. Odbijena lopta od stative dolazi do Kovačića, koji je bio neometan i s 7-8 metara šalje je u mrežu Slavonije te tako Lipiku osigurava tri velika boda.