Dva puta realizirali brojne prilike

(5 glasova)

3. HNL istok – 21. kolo  -

SLAVONIJA – BEDEM       2:0

POŽEGA – Igralište Slavonije. Gledatelja 200. Sudac Sudar (Bizovac) 6. Pomoćnici Grofelnik i Jularić.

STRIJELCI: 1:0 – Martinović (68), 2:0 – Martinović (81).

SLAVONIJA: Pavić 6,5 Mi. Pavelić 6,5 Boban 6 (od 71. Včelik 6), Berdi 6,5 Golik 6 (od 76. Šulc -), Jogun 6, 5 Martinović 7, Parmaković 6,5 Zeba 6,5 Ergotić 7, Ma. Pavelić 6 (od 60. Jo. Neruda 6). Trener Krešo Poleti 6,5.

BEDEM: Marjanović 7, Stanić 5,5 (od 79.Žgela -), Tustonjić 6, Dogan 6, Lovrić 5,5 Milušić 6, Marošević 6 (od 67. Veraja 5,5), Špoljarec 5,5 Petrić 5,5 (od 75. Crnković -), Drljo 5,5 Smolčić 5,5. Trener Stevo Bogdan 6.

IGRAČ UTAKMICE: Josip Martinović.

Slavonija se dosta dugo mučila dok nije došla do prvog pogotka. U prvom poluvremenu bila je prava opsada Bedemovog gola, koji je istina imao dvije lijepe prilike i to u 3. i 38. minuti kada su išli u kontra napad 4:1 i 4:2, no nisu do kraja izradili te dvije vrlo lijepe prilike. Inicijativa Slavonije krenula je već od 2. minute no Mile Pavelić je iz dobre pozicije pucao visoko preko gola. U 13. minuti u kaznenom prostoru gostiju prava panika i gosti pokušavaju u nekoliko navrata izbaciti loptu iz svog kaznenog prostora i na kraju uspijevaju, dok su igrači Slavonije neodlučni u dobrim prilikama za pogodak. Novu priliku za vodstvo Slavonija je imala u 16. minuti ali Mile Pavelić na centaršut Joguna, loptu šalje pored gola. U 20. minuti i Mario Pavelić je propustio šansu za vodstvo, a u 24. Boban. Najveću priliku imao je Berdi u 45. minuti, kada je dobro šutirao glavom, no Marijanović se istakao i spasio svoju mrežu. Drugo poluvrijeme je bilo nešto siromašnije prilikama, ali je oko 200 gledatelja vidjelo dva pogotka. U 68. minuti Josip Neruda je odlično ubacio loptu iza leđa obrane gostiju, Martinović je dobro reagirao i s 7-8 metara postigao pogodak. Ulaskom i drugog veznog igrača Slavonija je profitirala. Šulc je odlično pronašao Milu Pavelića koji je s desne strane po zemlji centrirao, a Martinović je pratio i s 5-6 metara pogodio prazan gol Bedema i postigao konačan rezultat. Za samo 2 pogotka u mreži Bedema zaslužan je vrlo dobri gostujući vratar Marijanović.