Lipičani poraženi na domaćem terenu

(3 glasova)

3. HNL Istok – 18. kolo  -

LIPIK – MLADOST (A)        1:3

LIPIK – Igralište NK Lipik. Gledatelja 150. Sudac Šušak (Valpovo) 7. Pomoćnici Keglević i Grofelnik.

STRIJELCI: 1:0 Kužilek (14.-11m), 1:1 – Aganspahić (24), 1:2 – Šimičić (35), 1:3 Knezović (71).

LIPIK: Antunović 5,5 Džolić 5 (od 46. Kovačić 5), Kašljević 5,5 Krenek 6, Kužilek 6, Cerovečki 6, Kurjaković 5,5 (od 77. D. Ajman -), Poliganović 6, Kafka 5 (od 68. Hofman 5), Turkalj 5,5 Rekavić 5,5. Trener Dinko Bešlić 5,5.

MLADOST (A): Pavičić 6, Novoselac 6, Knezović 6,5 Tadić 6, A. Andričević 6,5 Božić 6, Aganspahić 6,5 (od 90. Šekerija -), M. Andričević 6, Nikolić 6,5 (od 89. Perić -), Kujundžija 6,5 (od 80. Kovačević -), Šimičić 7. trener Milan Janković 6,5.

IGRAČ UTAKMICE: Stjepan Šimičić.

Lipik je imao prigodu osvojiti tri boda u susretu s Mladosti iz Antina, no zbog neiskorištenih prilika teren je napustio poražen. Već u 14. minuti Lipik je iz jedanaesterca preko Kužileka došao u vodstvo. Gosti su djelovali pomalo zbunjeni i Lipik je stvorio dvije mrtve šanse koje nisu realizirali Cerovečki i Kurjakovići poslije toga kola su krenula niz brdo. Nakon ubačaja pred gol Lipika iz slobodnog udarca u 24. minuti Aganspahić postiže pogodak za izjednačenje. Dosta čvrsta igra u središnjici terena i borba za dominaciju u terenu rezultirali su po dva kartona za Lipik. Gosti u 35. minuti dolaze u vodstvo od 2:1 iz slobodnog udarca s nekih 22 metra a strijelac je bio Šimičić. U drugom poluvremenu otvorena igra s obje strane a u 71. minuti ponovno iz slobodnog udarca Mladost je povećala rezultat na 3:1. Da je sve ušlo u vrata Anzunovića Lipik je mogao doživjeti i teži poraz, jer u dva navrata spasila ga je stativa. Pobjeda gostiju je zaslužena, a Lipiku predstoji dosta teška situacija u nastavku prvenstva.