Ponedjeljak, 27 Svibanj 2019 08:38

Dva vodstva Slavije dovoljna za bod

(9 glasova)

3. HNL Istok – 29. KOLO -

Pleternički trećeligaš osvojio je bod na gostovanju u Čepinu gdje se po dogovoru klubova igrao gostujući dvoboj protiv Zrinskog iz Jurjevca. S obzirom na snagu protivnika bod je svakako zadovoljavajući rezultat, iako kada dva puta imaš prednost svakako ostaje određeni žal i za preostala dva.

Za najbolje moguće otvaranje utakmice pobrinuo se Ivan Peharda koji je domaću obranu uhvatio na spavanju već u drugoj minuti. Zrinski je do izjednačenja došao u 56. Kada je Brazilac Dos Santos pogodio s bijele točke. Točno deset minuta nakon toga pleternički wunderkid Benedikt Tokić donosi drugi puta vodstvo Slaviji, no ni ono nije sačuvano, 15. minuta prije kraja Janik Kukučka drugi put šalje Karlića po loptu u mrežu i postavlja konačni rezultat. U sljedećem kolu Slavije prvenstvene obveze završava protiv Mladosti iz Ždralova i misli potpuno okreće prema finalu kupa.

ZRINSKI – SLAVIJA 2:2

Čepin, stadion Čepina, 100 gledatelja

Sudac: Maksimčuk (Sl. Brod), pomoćnici: Knežević (Jelisavac), Vidak (Osijek)

Strijelci: 0:1 Peharda (2), 1:1 Dos Santos (56,11m), 1:2 Tokić (66), 2:2 Kukučka (75)

Zrinski: Stipanović, Mihaljević, Fehir (52. Šinko), Matković (60. Galić), Bagarić, Lukačević, Dos Santos, Kukučka, Luiz (87. Filipović), Majdiš, Begović

Trener: Antun Labak

Slavija: Karlić, R. Marčinović,Kvaternik, G. Marčinović (46. Gomerčić), Ognjenčić, Kocjan (62. Tokić), Bajić, Peharda (80. Grbeš), Dorić, Solić, H. Ančurovski

Trener: Damir Bognar