Ponedjeljak, 13 Svibanj 2019 09:22

Mladost konačno stigla do prvog boda

(9 glasova)

1. ŽNL POŽEŠKO-SLAVONSKA – 18. KOLO -

18. kolo 1. ŽNL razvuklo se na čak tri dana. U petak u večernjem terminu otvorili su ga Tim osvježenje i Dinamo vrli zanimljivom utakmicom. Gosti su prvi došli do prednosti preko Pavića, a Kuzmičani na otvaranju drugog dijela s dva gola Rotima rade preokret. Nedugo zatim Bojić izjednačuje na 2:2 što je bio i konačni rezultat iako su i jedni i drugi imali prigode za slavlje. Najzanimljivije je bilo u subotu kada se borilo za bodove vrijedne naslova prvaka. Požega je očekivano slavila protiv Croatije na svom terenu, dok se u Lipiku igrao derbi kola.
A derbi je potpuno opravdao taj epitet! Nije pošteno ni krenuo a Tvrdy je već matirao Zanettija i donio prednost Bučanima. Tako je bilo do posljednjih sekunda prvog poluvremena kada Oršić još jednom pogađa iz slobodnog udarca i poravnava rezultat, ali praktično istovremeno dolazi do neravnoteže u odnosu snaga na terenu jer je domaćin ostao s igračem manje. Jakovljević to vrlo brzo kapitalizira i u 48. minuti Bsk je ponovno u vodstvu. Nije se Lipik predao, momčad Vjerana Simunića dolazi do izjednačenja u 71. minuti, a u prvoj minuti sudačke nadoknade Jirasek pogađa za pobjedu Lipika! Ovakav ishod kao da je naručen iz Požege koja je rutinski uz sjajnu predstavu Kahaneka koji je upisao hattrick, odradila posao protiv Croatije. Crveni su tako ostali na vrhu ljestvice, a u sljedećem kolu gostuju u Buku što će biti prava poslastica!
U nedjelju su odigrana posljednja dva susreta 18. kola. Jakšić je u Čaglinu očekivano došao do nove pobjede kojom se jako približio minimalno 5. mjestu koje bi trebalo voditi u viši rang natjecanja. Jakšić je poveo preko mladog Jurića već u 10. minuti, a domaćin preko Ribičića poravnava 10 minuta prije poluvremena. U tom vremenu gosti preko Parobeka ponovno dolaze do vodstva, koje je isti igrač nakon točno sat vremena igre pretvorio u 3:1, a konačni rezultat u završnici postavlja Kudrnaček. U Pavlovcima je Mladost konačno stigla do prvog boda, a sekunde su je dijelile i od pobjede. Tomislav Vidović u 19. minuti donio je prednost Mladosti, sve je mirisalo na pobjedu Lushove momčadi, no u 90. minuti Matej Šipura dalekometnim udarcem poravnava na 1:1.

POŽEGA - CROATIA 4:0