Nedjelja, 05 Svibanj 2019 10:06

Žuljević i Peharda srušili Belišće

(10 glasova)

3. HNL Istok – 25. KOLO -

POŽEGA - Slavonija sa vratila pobjedama. Nakon poraza u prošla dva kola nogometaši Slavonije vratili su se pobjedama pred svojim navijačima.

SLAVONIJA - BELIŠĆE 2:0 (2:0)

POŽEGA, Stadion Slavonije, gledatelja 200. Sudac : Marijo Petrović (Čazma), pomoćnici : Mario Lončar (Čačinci), Ivan Starčević (Bjelovar). Četvrti sudac : Lučano Blašković (Koprivnica). Delegat : Željko Lilovac (Varaždin)

STRIJELCI : M. Žuljević (38 -11m), 2:0 Peharda (45)

SLAVONIJA - Majetić, Neruda, Nikolaš (od 23. Plešić), Majstorović, Marčetić, M. Žuljević (od 89. Karačić) , Bognar, Peharda, Bundavica, Božić, T. Žuljević 8od 74. A. Smojvir). Trener : Dalibor Bognar.

BELIŠĆE - Stanić, Žaja, Lacković, Salapić, Mandić (od 73. Ranogajac), Paulić, Damjanović, Grafina (od 36. Matoković), Radovanović, Šileš, Pačar (od 80. Vinogradac). Trener : Davor Rupnik

IGRAČ UTAKMICE : Matej Peharda

Belišće je na početku utakmice imalo dvije prilike preko Ivana Mandića i Filipa Radovanovića koji su izlazili sami pred vratara Slavonije Ivana Majetića ali nisu bili precizni. Slavoniju je u vodstvo doveo najbolji klupski strijelac Marko Žuljević koji je zabio za 1:0 iz jedanaesterca u 38. minuti, a u 45. minuti Matej Peharda povećao je na 2:0. U drugom dijelu nije bilo nekih velikih prilika, Slavonija je održavala vodstvo i došla do velika tri boda.

Slavonija je tako na najbolji mogući način najavila veliki derbi koji se igra sljedećeg vikenda u Pleternici. Osim što kao i uvijek nosi posebne draži i posebno vrijedne bodove, ovaj derbi je poseban zbog nezabilježenog broja braće u jednoj i drugoj momčadi, mnogi obiteljski odnosi će malo zahladi ti ovog tjedna. Posebno vjerojatno kod Bognara, bit će zanimljivo vidjeti što će spremiti jedan drugom.