Ponedjeljak, 15 Travanj 2019 08:55

Za Atletski klub Požega natjecalo se uspješno troje trkača na Boroviku

(5 glasova)

2. KOLO SLAVONSKO-BARANJSKE TRAIL LIGE   -

BOROVIK / ĐAKOVO - Slavonsko-baranjska trail liga nastavljena je 2. kolom koje se održalo u subotu 13. travnja,  a trčalo se uz jezero Borovik nedaleko Đakova.  Inače Trail je utrka trčanja po šumi i šumskim cestama uz označenu stazu.

Po kišnom i prohladnom vremenu nastupilo je ukupno 123 natjecatelja, a za Atletski klub Požega nastupili su Marijana Švajda, Dinko Zima i Manuel Čarđić i još jednom ostvarili odlične rezultate. Svo troje trčali su na kratkoj stazi i Marijana Švajda je potvrdila odličnu formu te osvojila drugo mjesto u ženskoj kategoriji s vremenom 1:03:16h i na taj način istaknula se kao jedna od favoritkinja za osvajanje lige.20190413 140602

U muškoj konkurenciji dobar rezultat ostvario je i muški dio ekipe. Manuel Čarđić zauzeo je 7. mjesto s vremenom 58:53min dok je Dinko Zima bio 12. s vremenom od 1:01:34h.

„100 milja Istre“

57485102 2264724283571153 2225185146892451840 o 1Atletski klub Požega imao je svog člana i među natjecateljima najprestižnije utrke u Hrvatskoj. Krešimir Valentić nastupio je, također u subotu, na „100 milja Istre“. Trčao je stazu dužine 67 km i uspješno je završio u vremenu 8:46:24h te je tako naš grad dobio prvog trkača koji je istrčao ultra trail. Krešimir je u Istri nastupao kao član tima SRK Baraber iz Belišća.

Svima čestitke na iznimno uspješnom trkačkom vikendu.