Utorak, 30 Listopad 2018 11:19

Uvjerljive pobjede Kaptola i BSK-a

1. ŽNL POŽEŠKO-SLAVONSKA – 9. KOLO -

POŽEGA- Kompletirano je 9. kolo 1. ŽNL Požeško-slavonske. Nakon što su dugo izgledali neuhvatljivo, nogometaši Požege su dobrim dijelom prokockali veliku prednost, pa bi nakon sljedećeg kola ona mogla biti zaista minimalna. Prvi pratitelji Kaptol i BSK uvjerljivo su odradili svoj posao, a u derbiju začelja Croatia je minimalno bila bolja od Mladosti koja je i dalje bez boda.

Derbi kola u Lipiku opravdao je očekivanja, iako se nije umiralo u ljepoti, bila je to jedna zanimljiva utakmica. Požega je došla do prednosti u završnici prvog poluvremena golom Petra Jušića, a u nastavku susreta Valentino Jirasek poravnava i pokazalo se postavlja konačni rezultat.

U Jakšiću su gosti na odmor išli s prednosti, a završeno je podjelom bodova. U ranoj fazi utakmice Nikola Bulaja je zabio svom bivšem klubu, a bod je na Jajarama ostao zahvaljujući Željku Parobeku koji je 20 minuta prije kraja poravnao. Imao je napadač Jakšića i prilike za potpuni preokret, a na samom kraju je Rotim pogodio vratnicu pa se podjela bodova čini kao najrealniji ishod.

Pobjeda Kaptola u Velikoj iako na prvi pogled djeluje iznimno uvjerljivo i lako, Kaptol se propisno namučio za nove bodove. Nakon sat vremena igre Papuk je bio u egalu, a onda je “procurilo” pa je Poletijeva momčad i u drugom susretu u nizu postigla 8 golova. Dva puta je Sadilek donosio vodstvo Kaptolu a domaćin se vraćao nakon točno 5 minuta golovima Martinovića i Samaržije, a onda je nakon 70. minute domaćin “pukao”. Nešto prije toga Parmaković je treći put donio vodstvo Kaptolu, a nakon te 70. minute i gola Sadileka je bilo pitanje samo koliko će lopti završiti iza Raguža. Sadilek se do kraja zaustavio na četiri, Parmaković na dva, a jedan je postigao Brekalo, dok su domaći jednom i sami smjestili loptu u svoju mrežu.

Bučani su čini se skinuli velik teret s leđa nakon pobjede u Požegi pa su odigrali nadahnutu utakmicu i do nogu potukli goste iz Čaglina. Već do poluvremena je sve bilo riješeno, Antonio Čolak, Dario Starčević i Valentino Podobnik postigli su po pogodak. U nastavku za BSK zabija Matej Blašković, pa za goste počasni postiže Karlo Rabić koji je u završnici zaradio drugi žuti i ranije hlađenje. U završnici s dva pogotka priču zaključuje mladi Ivan Buturac.

Croatia je iskoristila prednost domaćeg terena i došla do vrijedna tri boda koji joj donose puno mira, ne samo za završnicu jeseni nego i za proljeće u koje će startati s lijepom prednosti u odnosu na današnjeg protivnika. Nakon pola sata igre Mario Rudar je nakon kornera donio prednost domaćinu, a u početku drugog dijela povećao ju je Domagoj Pilić. Mladost se golom mladog Nikole Legca vratila u utakmicu, no domaći su do kraja sačuvali prednost.

LIPIK 1925 – POŽEGA 1:1 (0:1)
LIPIK – Igralište Gradski stadion. Gledatelja 80. Sudac Dobraš (Ratkovica).
STRIJELCI: 0:1 Jušić (36), 1:1 Jirasek (63).
LIPIK 1925: Marinić, Gelešić, Oršić (od 73. Galko), T. Podunavac (od 46. Šugić), I. Podunavac, Kafka, Kasapović, Bosnar, Jirasek (od 76. Osmanović), Jozipović (od 70. Zanetti, Miladinović.
POŽEGA: Romić, Zeljko (od 49. Golić), Jogun, Zeba, Kopačević, Janota (od 90. Tanjić), Miholić, Jušić, Lujić, Matanović, Solina (od 73. Lazić).

JAKŠIĆ – TIM OSVJEŽENJE 1:1 (0:1)
JAKŠIĆ – Igralište Jajare. Gledatelja 100. Sudac Banović (Požega).
STRIJELCI: 0:1 Bulaja (14), 1:1 Parobek (70).
JAKŠIĆ: Kadežabek, Parobek, Palameta, M. Kovačević, D. Kovačević, Begić, Šilhan (od 67. Kudrnaček), Bošković, Rezo, Jakovljević, Jurić (od 55. Obradović).
TIM OSVJEŽENJE: Klasić, Andričić, Rašić, J. Banožić, Novak, T. Banožić, M. Banožić, Šporčić, Bulaja, Rotim, Marinović (od 46. Bilmez).

PAPUK – KAPTOL 2:8 (1:1)
VELIKA – Igralište SRC Velika. Gledatelja 200. Sudac Brkić (Požega).
STRIJELCI: 0:1 Sadilek (27), 1:1 Martinović (32), 1:2 Sadilek (53), 2:2 Samaržija (58), 2:3 Parmaković (62), 2:4 Sadilek (70), 2:5 Parmaković (73), 2:6 Romštein (79), 2:7 Kljajić (81.-ag), 2:8 Sadilek (86).
PAPUK: Raguž, Adžaga, Jelić, Samaržija, Brekalo (od 70. Čakalić), I. Šubara, J. Foro, Jakobović, Kljajić, Martinović, Stipić (od 89. Dalić).
KAPTOL: Mikić, Soldo, Parmaković (od 86. Čakalić), Brekalo, Romštein, V. Pranjić (od 83. Škoda), T. Pranjić, P. Pranjić (od 61. Novak), Darmopil (od 83. Šaur), Sadilek, Pavelić (od 80. Lončarević).

CROATIA – MLADOST 2:1 (1:0)
MIHALJEVCI – Igralište Grabovac. Gledatelja 100. Sudac Dobraš (Ratkovica).
STRIJELCI: 1:0 Rudar (32), 2:0 Pilić (52), 2:1 Legac (66).
CROATIA: Romić, Ladović, Vasić, Pilić, Kaurić (od 60. Đogolović), Marić, Kavedžija, Soldo, Kajan, Rudar (od 90. Bilić), Kelebuda.
MLADOST: Barić, Rosipal (od 46. Legac), Đurčević, Vidović, Đak, Mišković, Šilhan, Maras, Kićan, Budić (od 86. Ćosić), Šimić.

BSK – OMLADINAC 6:1 (3:0)
BUK – Igralište Hrvatskinja. Gledatelja 80. Sudac Mamić (Požega).
STRIJELCI: 1:0 A. Čolak (9), 2:0 Starčević (16), 3:0 Podobnik (43), 4:0 Blašković (65), 4:1 Rabić (80), 5:1 Buturac (81), 6:1 Buturac (85).
BSK: Leist, Mikšik (od 67. Veletić), T. Arežina (od 64. J. Hel), A. Čolak, B. Čolak, Petković (od 46. M. Arežina), Starčević (od 53. Buturac), Jušić (od 72. Mahulik), Blašković, Podobnik, Tvrdy.
OMLADINAC: Vidmar, Obradović, Ribičić, Metlar (od 57. Vuzem), Brkanović (od 75. Briš), Bluha, Jelić, Đajić (od 64. Abramović), Rabić, Demše (od 78. Šimić), Nović.1žnl tablicaU sljedećem 10. kolu koje se igra 3. i 4. studenog s početkom u 14,30 sati sastaju Kuzmica (16,30h) Tim osvježenje – Croatia, Čaglin: Omladinac – Lipik 1925, Pavlovci: Mladost – BSK, Kaptol: Kaptol – Jakšić, Vidovci: Dinamo – Papuk. Slobodna je Požega.

Tekst: M.J/A.P. Foto: sportalo.hr