Ponedjeljak, 29 Listopad 2018 10:09

Odlično 4. mjesto na jakom međunarodnom turniru

OSIJEK - Na jakom međunarodnom judo turniru održanom ovog vikenda  u Osijeku pod nazivom „Memorijal Josip Potnek“ nastupilo je oko 500 natjecatelja iz 49 klubova i 5 država.

Judo klub „JIGORO“ nastupio je sa 15 natjecatelja, a kući se vratio sa 12 medalja, 5 zlatnih, 1 srebrna i 6 brončane medalje te su ekipno zauzeli odlično 4.mjesto u konkurenciji 49 ekipa.
Zlato su osvojili Vanessa Grgurić, Ivona Bošnjak, Ela Mijoković, Klara Benčić te Ivona Švajda koja je uspjela osvojiti i srebrnu medalju u starijoj uzrasnoj skupini, dok su kući brončanu medalju ponijeli Dorijan Benčić, Lorena Grgurić, Goran Miloš, Marija Marjanović te Marta Vidmar u svojoj i starijoj uzrasnoj skupini.

Ekipu na turniru su vodili treneri Hrvoje Prevolšek i Robert Garc.

- Na ovaj turnir, svaki roditelj je vozio svoje dijete i na taj način smo dobili puno veću podršku sa tribine ali i same roditelje pobliže upoznali sa ovim plemenitim sportom – ističu iz kluba.

Ovo natjecanje održano je uoči Svjetskog judo dana koje se obilježava 28.10.