Nedjelja, 14 Listopad 2018 09:41

Slavonija uvjerljivo svladala Vukovar 1991

3. HNL ISTOK – 9. KOLO -

SLAVONIJA - VUKOVAR 1991 5:0 (1:0)

POŽEGA, Stadion Slavonije. Gledatelja 150. Sudac Barišić (Osijek), pomoćnici Lončar (Čačinci), Matić (Virovitica).

STRIJELCI: 1:0 Žuljević (2), 2:0 Žuljević (59), 3:0 Grbeš (68), 4:0 Marčetić (73), 5:0 Karačić (80).

SLAVONIJA: Rezo, Zapalac (od 86. Soldo), Plešić, Majstorović, Marčetić, Karačić, Žuljević (od 86. Markanjević), Peharda, Bojić, Grbeš, Smojvir. Trener: Milan Tomljenović.

VUKOVAR 1991: Kavelj, Ceranić, Čupić (od 55. Drahoutski), Stojanac, Dragojević, Mihajlović, Brajković, Tomas (od 67. Jahaj), Prkić, Foro (od 46. Carević), Rajić. Trener: Ivica Radoš.

IGRAČ UTAKMICE: Marko Žuljević (Slavonija).

"Plavi s Orljave" došli su do važnih bodova na svom Stadionu uvjerljivom pobjedom nad Vukovarom 1991. Slavonija je u 2. minuti povela 1:0 pogotkom mladog napadača Marka Žuljevića koji je sam izašao pred vratara gostiju Antonia Kavelja i lijepo ga prebacio. Žuljeviću je odličan zadnji pas dao mladi veznjak Marko Karačić koji je konačno dočekao svoju priliku u prvih 11.

U 58. minuti Žuljević je ponovno izašao sam pred vratara i postigao pogodak za 2:0. Asistirao mu je veznjak Mato Marčetić. Nakon šuta Marka Karačića lopta se odbila do Marka Grbeša koji je lijevom nogom zabio za 3:0 u 67. minuti. U 73. minuti Mato Marčetić postiže pogodak za 4:0. Odličnu igru Marko Karačić okrunio je pogotkom za konačnih 5:0 u 80. minuti.

Momčad trenera Milana Tomljenovića se ovom pobjedom vratila u sredinu ljestvice i trenutno se nalazi na 8. mjestu sa 11 bodova. U sljedećem kolu Slavonija gostuje kod trećeplasiranog Belišća.

Tekst: J.B. Foto: Kronika požeško-slavonska