Utorak, 02 Listopad 2018 11:29

Požega povećala prednost pred pratiteljima

(1 Glasaj)

1. ŽNL POŽEŠKO-SLAVONSKA - 5. KOLO -

POŽEGA – Kompletirano je 5. kolo 1. ŽNL požeško-slavonske. Prvenstvenu ljestvicu i dalje predvodi bezgrešna Požega koja je i gostovanje u Velikoj odradila na pravi način. Impresivan je bio Kaptol, a za možda i najveće iznenađenje dosadašnjeg dijela sezone pobrinula se Croatia.

Lipik se polako, ali sigurno diže u formi i počeo je skupljati bodove te se penjati na ljestvici nakon lošeg ulaska u sezonu. S druge strane suprotna priča kod domaćina koji je krenuo s dva slavlja, pa sada ima dva poraza. Valentino Jirasek je u 20. minuti donio početnu prednost Lipiku, a u završnim minutama prvog poluvremena pobjedu je praktično osigurao Tomislav Oršić. U drugom dijelu Josip Galko desetak minuta nakon ulaska na teren pogađa za konačnih 0:3.

Požega je došla do novih bodova i povećala svoju prednost pred pratiteljima na velikih 5 bodova, doduše, Tim osvježenje ima utakmicu manje pa im može doći na -3. Domaćina je u Velikoj sjajnim pogotkom iz slobodnog udarca načeo Bruno Golić u 16. minuti, a nakon još 16 sve je bilo gotovo. Dva puta je pogodio Krunoslav Kahanek i potvrdio pobjedu svoje momčadi i stigao do šestog pogotka čime je stigao Jakovljevića na vrhu liste strijelaca.

Prvak Kaptol je sve svoje frustracije iskalio na nedužnoj Mladosti. Golovi su se redali kao na tekućoj vrpci, a debi Marijana Bakule na klupi Mladosti završio je pravim potopom. Najviše može “zahvaliti” Fabriju Novaku koji je postigao čak četiri pogotka, dva je postigao Denis Ilinčić, a po jedan Nino Parmaković i mladi Nikola Lovrić. Ako se taj gol može nazvati nekakvim ublažavanjem, gostima je to učinio Antonio Šilhan.

U Vidovcima je Dinamo došao do novog slavlja, uvjerljive pobjede protiv Omladinca kojom su ostali u samom vrhu. Dva pogotka za Dinamo postigao je Tomislav Žuljević, po jedan su upisali mladi Danijel Smojvir i još mlađi, najmlađi strijelac sezone do sada, a okladili bi se i na kraju sezone Josip Barišić. Posljednji strijelac svakako zaslužuje jednu rečenicu, naime samo 4 dana nakon što je stekao pravo nastupa uz specijalistički liječnički pregled debitirao je za prvu momčad Dinama sa 16 godina i 4 dana, a nakon samo 9 minuta na terenu pokazao starijima kako se rješavaju situacije 1 na 1.

Nakon bodovne nule iz prva tri susreta Croatia je imala veliki imperativ, ali u istoj situaciji, doduše s drugim ciljevima, bio je i BSK. Mihaljevčani su na kraju došli do prvih bodova u aktualnoj sezoni, a BSK se vjerojatno oprostio od borbe za naslov prvaka u vrlo ranoj fazi sezone. Još jednom se pokazalo da ne igraju imena nego igrači, a puno više ih je bilo u redovima Croatije. Slavlje domaćinu donio je iskusni dvojac Kapjarević – Kaurić, a posebno je lijep bio pogodak Kaurića koji je majstorski primirio jednu tešku loptu i matirao Bošnjaka za 2:0. Junak pobjede Croatije je i mladi vratar Josip Romić koji je čuda radio u drugom poluvremenu kada se BSK pokušao vaditi.

JAKŠIĆ – LIPIK 1925 0:3 (0:2)
JAKŠIĆ – Igralište Jajare. Gledatelja 100. Sudac Hrmić (Požega).
STRIJELIC: 0:1 Jirasek (20), 0:2 Oršić (44), 0:3 Galko (75).
JAKŠIĆ: Ilić, Parobek, Palameta, M. Kovačević, D. Kovačević, Begić, Šilhan, Rezo, Penava (od 88. Brković), M. Margeta (od 58. I. Margeta), Jurić.
LIPIK 1925: Marinić, Gelešić, Lesičak (od 80. Nemeth), Kasapović, Kafka, F. Kligl, T. Podunavac, Oršić (od 66. Galko), Derenj (od 51. Šugić), Jozipović, Jirasek.

PAPUK – POŽEGA 0:3 (0:3)
VELIKA – Igralište SRC Velika. Gledatelja 100. Sudac Grgić (Pleternica).
STRIJELCI: 0:1 Golić (16), 0:2 Kru. Kahanek (30), 0:3 Kru. Kahanek (32).
PAPUK: Raguž, Adžaga, Bertolan (od 35. Stipić), Jakobović, I. Šubara (od 67. Martinović), T. Foro, Brekalo (od 56. Jelić), Kljajić, Zvekić (od 46. Banović), M. Šubara (od 78. J. Foro). Šipura.
POŽEGA: Romić, Miler (od 78. Kre. Kahanek), Zeba, Kopačević (od 72. Zeljko), Janota (od 65. Jogun), Miholić, Golić (od 70. Jušić), Lujić (od 72. Vučetić), Kru. Kahanek, Matanović, Solina.

KAPTOL – MLADOST 8:1 (3:0)
KAPTOL – Igralište Sportski Park. Gledatelja 100. Suda Bošnjak (Požega).
STRIJELCI: 1:0 Iličić (11), 2:0 Novak (15), 3:0 Iličić (19), 4:0 Novak (60), 5:0 Novak (62), 6:0 Novak (73), 7:0 Parmaković (78), 8:0 Lovrić (85), 8:1 Šilhan (89).
KAPTOL: Mikić, Iličić, P. Pranjić, Parmaković (od 81. Lovrić), Brekalo (od 72. Čakalić), V. Pranjić, Šaur, Darmopil, Pavelić (od 67. Lončarević).
MLADOST: Barić, Kašner, Matoković, Vidović, Đak (od 25. Ilić), Mišković, Vinković (od 30. Rosipal), Šilhan, Maras, Kićan (od 86. Šakić), Šimić.

DINAMO – OMLADINAC 4:0 (1:0)
VIDOVCI – Igralište SRC Vidovci. Gledatelja 100. Sudac Mamić (Požega).
STRIJELCI: 1:0 Žuljević (4), 2:0 Smojvir (58), 3:0 Žuljević (68), 4:0 Barišić (84).
DINAMO: Mršić, Hruškar (od 71. Lovrić), Obradović (od 46. Janjić), Bilić, Novinc (od 77. Janković), Smojvir, Mandić, Jaroš, Pavić (od 75. Barišić), Žuljević (od 68. Brezić), Petrović.
OMLADINAC: Vidmar, Obradović, Ribičić (od 72. Pejakušić), Metlar (od 53. Arežina), Bardač (od 75. K. Brkanović), Bluha, Đajić (od 72. Vuzem), M. Brkanović, Aračić (od 77. Briš), Demše, Rabić.

CROATIA – BSK 2:0 (2:0)
MIHALJEVCI – Igralište Grabovac. Gledatelja 100. Sudac Dobraš (Ratkovica).
STRIJELCI: 1:0 Kopjarević (8), 2:0 Kaurić (17).
CROATIA: Romić, Ladović, Vasić, Kakuk (od 90. Samardžija), Kaurić (od 88. Abramović), Marić, Mijoković (od 89. Bilić), Kajan, Rudar (od 62. Kavedžija), Kopjarević, Kelebuda.
BSK: A. Bošnjak, J. Hel (od 46. Zeba), Mahulik (od 46. Petković), J. Bošnjak, Tvrdy, A. Hel, Jušić, Jakovljević, Podobnik, Starčević, Mikšik.