Ponedjeljak, 27 Kolovoz 2018 19:16

Pavelić, Nemeth i Peklić prvi u oldtimerima, Šutalo drugi u supermotu

(1 Glasaj)

OTVORENO MEĐUNARODNO PRVENSTVO HRVATSKE U CESTOVNIM MOTO UTRKAMA -

POŽEGA – Na Automotodromu Glavica, u organizaciji Moto kluba Požega Promet, ovoga se vikenda održalo dvodnevno Međunarodno otvoreno prvenstvo Hrvatske u cestovnim utrkama, oldtimer, prikolice, supermoto, i brzinci 125ccm, 600ccm i 1000ccm. Preko 80 natjecatelja te brojne klase motocikala privukli su velik broj gledatelja, obožavatelja ovih ljubimaca na dva kotača.

Prva utrka se vozila u subotu gdje je Krešimir Pavelić zauzeo prvo mjesto u old timerima u klasi 6, dok je njegov timski kolega Mihaly Nemeth također bio prvi u klasi 7., Miroslav Peklić koji vozi u klasi 3 je pao nakon drugog kruga te nije završio utrku. U Supermotu u klasi S1 domaći vozač Marko Šutalo je zauzeo 3. Mjesto.

Subotnju utrku došao je popratiti i požeški gradonačelnik Darko Puljašić koji je tom prigodom poželio svim natjecanjima puno sreće i spretnosti u utrkama. Utrku je otvorio župan Alojz Tomašević.

- Povodom našeg Aurea Festa i Zlatnih žica Slavonije koji se odvijaju idući vikend, ovoj manifestaciji vraća se prijateljstvo, druženje, kao i kultura da je zajednički podupremo sve naše manifestiacije u što većom broju, kako bismo pokazali kako Slavonija živi i što sve ima za ponuditi. - poručio je župan.

U nedjelju se vozila druga utrka prvenstva, kišna utrka ali to nije omelo vozače ni publiku. Domaći vozači su i po kišnoj utrci osvojili dobre rezultate, tako je Krešimir Pavelić u klasi 6 opet zauzeo prvo mjesto, Mihaly Nemeth također prvo mjesto u klasi 7, Miroslav Peklić zauzeo je 4 mjesto u klasi 3, Mario Peklić osvojio je prvo mjesto u klasi 2. U klasi S1 Supermoto Marko Šutalo je zauzeo drugo mjesto. MK Požega Promet je zauzeo treće mjesto u klubovima u klasi oldtimer i supermoto. Još su ostale dvije utrke u prvenstvu koje se voze na automotodromu Grobnik 08. i 09. rujna 2018. godine.