Ponedjeljak, 21 Svibanj 2018 07:52

„Jigoro“ ekipno treći s 12 osvojenih medalja

JUDO KLUB „JIGORO“ NA SAMOBORSKOM  „KUPU DRŽAVNOSTI“ -

SAMOBOR - Na Međunarodnom judo turniru „Kup Državnost“ održanom u Samoboru, nastupilo je i jedanaest džudaša Judo kluba „Jigoro“ iz Kutjeva i Čaglina. U konkurenciji 330 natjecatelja iz 26 klubova, džudaši Judo kluba „Jigoro“ osvojili su čak 12 medalja od čega pet zlata, jedno srebro i 6 brončanih, što je bilo dovoljno za 3. mjesto u ukupnom poretku ekipa.

Zlatnu medalju osvojile su: Ivona Švajda u svojoj kategoriji ali i u starijoj uzrasnoj skupini, Ela Mijoković, Petra Grgić u starijoj uzrasnoj skupini te Lana Knaus.

Srebrom se okitila Vanesa Grgurić, dok su brončanu medalju kući ponijeli Matko Mijoković, Ela Škopec, Ivona Bošnjak, Katarina Marković, Vinko Šapina te Goran Miloš.

- Kada sa 11 natjecatelja osvojite ekipno 3. mjesto to je onda veliki uspjeh i dokaz da se sa djecom radi kvalitetno. Svaki turnir je jedno novo dokazivanje ali i skupljanje novih iskustava – istakao je voditelj i trener Hrvoje Prevolšek.

Tekst/foto: Judo klub Jigoro