Ponedjeljak, 16 Travanj 2018 10:59

Trojka poravnata na vrhu

1. ŽNL POŽEŠKO-SLAVONSKA – 16. KOLO -

POŽEGA – Kompletirano je 16. kolo 1. ŽNL požeško-slavonske koje je donijelo veoma zanimljive i napete utakmice do samog kraja. Tim osvježenje je zasjelo na vrh, a prvo mjesto dijele s Požegom i Kutjevom s jednakim brojem bodova, a slijede ih Dinamo i Kaptol s po 5 bodova manje.

Lipik je nakon dobrih utakmica jesenas sve pokvario ovo proljeće, ponovno su upisali novi poraz ovoga puta od Jakšića koji je na krilima Parobeka i s njegova dva pogotka uzeo zaslužena 3 boda.

Kutjevo je došlo do nova tri boda no ovoga pute teže nego očekivano, jer su se gosti iz Velike pokazali kao tvrd orah. Poveli su zeleni preko Banića u 16. minuti, a poravnanje dolazi u drugom dijelu preko Jurice Kljajića u 58. minuti. Rezultatski x na semaforu stajao je skroz do sudačke nadoknade kada domaći u 97. minuti, zašto se igrala tolika sudačka nadoknada ne znamo, dolaze do pogotka preko Bandala.

BSK je ugostio Dinamo iz Vidovaca, a oni im zabili pet komada pred svojim navijačima. Najraspoloženiji je bio ponovno Žuljević koji je zabio četiri pogotka i sada vodi na vrhu liste strijelaca 1. ŽNL, jedan pogodak igrači BSK-a su si zabili sami, a strijelci za njihov klub bili su Jure Bošnjak i Čolak.

Požega nakon poraza kod kuće od Tim osvježenja, doživjela je novi poraz ovoga puta na gostovanju u Kaptolu rezultatom 3:0. Strijelci za domaće bili su Darmopil, Pavelić i Romštein, no nakon utakmice vući će se zasigurno nekakvi repovi što se tiče sudačke trojke koja ovakav derbi nije dobro odradila.

Mladost je na svom terenu pobijedila golovima Tomislava Vinkovića protiv Croatia iz Mihaljevaca koja je ovoga puta uspjela skupiti 11 igrača za utakmicu s još ponekom izmjenom, no to nije bilo dovoljno za slavlje u Pavlovcima.

U noćnom terminu u Kuzmici domaćin Tim osvježenje slavio je s visokih 10:0 protiv Slavena kojima je očito želja da sezona završi što prije kako bi se mogli posložiti i pripremiti za 2. ŽNL.