Ponedjeljak, 09 Travanj 2018 14:45

Požega poražena, Kutjevo slavilo prekidom u Mihaljevcima

1. ŽNL POŽEŠKO-SLAVONSKA – 15. KOLO -

POŽEGA – Odigrano je 15. kolo 1. ŽNL požeško-slavonske nakon kojega kreće trojna borba za naslov prvaka između Požege i Kutjeva te momčadi Tim osvježenja koji su se u tu borbu uključili fantastičnim startom proljetnog dijela sezone gdje imaju 4 od 4.

U Požegi su se sastale dvije najuspješnije momčadi 1. ŽNL od njenog osnutka, Požega i Tim osvježenje. Najviše titula završilo je u vitrinama ova dva kluba, a i u aktualnoj sezoni Požega je favorit broj jedan, a Kuzmičani su jedan od protukandidata koji su pobjedom nad Požegom sada došli na samo -3, i to predvođeni sjajnim Lukom Rotimom. Rotim je postigao gol za vodstvo u 41. minuti, a u 70. minuti konačni rezultat 0:2 postavlja Tomislav Banožić nakon što se praktički ušetao u gol. Požega je možda mogla učiniti utakmicu neizvjesnom u samom kraju da najbolji strijelac Požege Kahanek nije iz kaznenog udarca prebacio čitav gol.

Susret u Jakšiću završen je podjelom bodova. Početak utakmice donio je vodstvo domaćinu, bučku mrežu pogodio je Egner već u trećoj minuti, a u nastavku susreta gosti preko Marčinovića dolaze do poravnanja.

U Vidovcima su se sastali Dinamo i Kaptol, a domaćin je pred mnogobrojnom publikom ostao bez bodova. Već u drugoj minuti Dinamo je došao do prednosti preko Hruškara, a onda do poluvremena Lončarević i Parmaković rade preokret. Početkom nastavka Pavelić povećava prednost Kaptola, a neizvjesnost u posljednjih 20-ak minuta donosi Alen Bilić, no iskusni Kaptol je sačuvao prednost i došao do 4 proljetne pobjede.

U Mihaljevcima prekid u 3. minuti susreta zbog nedovoljnog broja igrača na terenu domaće Croatije. Naime 7-8 igrača koji igraju za juniore Croatije igraju u početnoj postavi prve momčadi, a juniori su igrali u dopodnevnom terminu u velikom derbiju protiv Požege. S obzirom da Članak 50. Pravilnika o nogometnim natjecanjima priječi igranje dvije utakmice u istom danu, tako ti juniori nisu mogli nastupiti za seniore. Susret je Croatia započela sa 7 igrača, Kutjevo je nakon samo 2. minute igranja preko Marina Majetića došla u vodstvo, a u 3. minuti se onda „ozlijedio“ golman Bićanić koji je napustio teren te je sudac bio primoran prekinuti susret i rezultat ostaje 0:1 za Kutjevo.

Papuk je zbog niza nesretnih okolnosti prvi puta ovo proljeće odigrao susret pred domaćom publikom, u goste je došao Lipik koji se i u Lipik vraća bez bodova. Dvostruki strijelac za domaći Papuk bio je Jurica Kljajić, dok je za goste u sudačkoj nadoknadi konačni rezultat 2:1 postavio Popović. Gosti su od 43. minute igrali sa desetoricom, izravni crveni karton zbog udaranja šakom protivničkog igrača dobio je Filip Kligl.

Slaven je na svom terenu ugostio Mladost iz Pavlovaca, a gosti su došli do lake pobjede rezultatom 0:3. Strijelci za goste su bili Vidović iz kaznenog udarca i Tomislav Vinković koji je postigao dva pogotka.

PAPUK – LIPIK 1925 2:1 (1:0)

VELIKA – Igralište SRC Velika. Gledatelja 100. Sudac Mamić (Požega).

STRIJELCI: 1:0 J. Kljajić (30.-11m), 2:0 J. Kljajić (79), 2:1 Popović (90+2).

PAPUK: Raguž, Mat. Šipura (od 88. Adžaga), Bertolan, Jakobović, Jelić (od 67. Bosotin), Foro (od 83. Banović), J. Kljajić, Mar. Šipura (od 90. Kovačević), Bradić (od 61. Martinović), V. Kljajić, Kolembus. Trener Draženko Kljajić.

LIPIK 1925: Zanetti, Popović, Garača, F. Kligl, Merkaš, Macura, Podunavac (od 24. Gekešić), T. Podunavac (od 59. Galko), Jirasek, Jozipović, K. Kligl. Trener Tomislav Kužilek.

CRVENI KARTON: Filip Kligl (43).

CROATIA – KUTJEVO 0:1 – prekid u 3. min

MIHALJEVCI – Igralište Grabovac. Gledatelja 50. Sudac Hrmić (Požega).

STRIJELAC: 0:1 M. Majetić (2).

CROATIA: Bićanić, Đ. Vasić, Akik, Pilić, Galić, Kajan, Ćosić. Trener Bernard Raguž.

KUTJEVO: I. Majetić, Čuljak, Franjić, J. Budimir, Kordić, Banić, A. Budimir, Nović, M. Majetić, D. Majetić, Nemec. Trener Ivan Budimir.

SLAVEN – MLADOST 0:3 (0:2)

GRADAC – Igralište Klasije. Gledatelja 50. Sudac Brkić (Požega).

STRIJELCI: 0:1 Vidović (16.-11m), 0:2 T. Vinković (14), 0:3 T. Vinković (82).

SLAVEN: Adžidović, Puđ, Peić, Hip (od 72. Pavleka), Vračić, Soldo, D. Marović, Franjić, Blašković, K. Marović (od 46. Marinac), Miletić. Trener nema.

MLADOST: Blažević, Kašner, Vidović, Đak, Mišković (od 69. Dražić), Hlebec, Mar. Petrović, Javorić, T. Vinković (od 88. Mat. Petrović), D. Vinković, Pavić (od 66. Janjić). Trener Ivica Tadić.

POŽEGA – TIM OSVJEŽENJE 0:2 (0:1)

POŽEGA - Igralište SRC Požega. Gledatelja 100. Sudac Dobraš (Ratkovica).

STRIJELCI: 0:1 Rotim (41), 0:2 T. Banožić (70).

POŽEGA: Romić, Miler (od 70. Jušić), Zeba, Pajić, Kopačević, Lazić (od 62. Brezić), Miholić, Golić, Lujić, Kahanek, Solina (od 74. Vučetić). Trener Željko Mitrović.

TIM OSVJEŽENJE: Klasić, Marinović, D. Brnčić, J. Banožić, Andričić, M. Papak, T. Banožić, Šporčić, Bulaja (od 84. I. Papak), Rotim, Šimunović (od 64. Aračić). Trener Ivo Papak.

DINAMO – KAPTOL 2:3 (1:2)

VIDOVCI – Igralište SRC Vidovci. Gledatelja 220. Sudac Dobraš (Ratkovica).

STRIJELCI: 1:0 Hruškar (2), 1:1 Lončarević (19), 1:2 Parmaković (25), 1:3 Pavelić (57), 2:3 Bilić (66).

DINAMO: Mršić, Novak (od 53. Mišić), Lovrić, Bilić, L. Novinc, Troha, Jaroš, Banožić, Hruškar, Mirosav (od 78. Vujnović), Stanušić. Trener Ivica Čabraja.

KAPTOL: Mikić, Martinović, Marijanović (od 78. Novak), Parmaković (od 64. Kliček), V. Pranjić, Darmopil, Pavelić, Brekalo, Lončarević (od 89. Vidić), T. Pranjić, Romštein. Trener Krešo Poleti.

JAKŠIĆ – BSK 1:1 (1:0)

JAKŠIĆ – Igralište Jajare. Gledatelja 100. Sudac Stojanović (Požega).

STRIJELCI: 1:0 Obradović (3), 1:1 Marčinović (55).

JAKŠIĆ: Bošnjak, Parobek, Obradović, M. Kovačević, D. Kovačević, Palameta (od 79. Brkanović), Penava (od 67. Jurić), Garić, Iličić (od 65. Marić), Šilhan, Egner. Trener Dario Pažin.

BSK: Leist, J. Hel (od 83. Veletić), Mahulik (od 46. T. Arežina), J. Bošnjak, Petković, Tvrdy, Zeba, Holjevac (od 83. Jakovljević), Mikšik (od 46. Zelić), Jušić (od 70. M. Arežina), Marčinović. Trener Ivica Pejnović.