Utorak, 27 Ožujak 2018 12:06

Požega nastavila s pobjedama, Kutjevo slavilo u gostima

(1 Glasaj)

1. ŽNL POŽEŠKO-SLAVONSKA – 13. KOLO -

POŽEGA – Odigrano je 13. kolo 1. ŽNL nakon kojega je Požega i dalje vodeća, Kutjevo se primaklo na bod Dinamu, a sve prati i Lipik. I ovo 13. kolo nije kompletirano jer utakmica koja se trebala odigrati u Velikoj između Papuka i Kaptola je odgođena zbog iznenadne smrti nogometaša Brune Bobana.

Požega je prvu domaću utakmicu u proljetnom dijelu sezone odigrala protiv mihaljevačke Croatije i vrlo uvjerljivo došla do pobjede. Sve je krenulo u smjeru kojeg je Požega priželjkivala već u 5. minuti kada je Kahanek realizirao opravdano dosuđeni kazneni udarac, a već u 7. je sve bilo odlučeno kad je isti igrač iskoristio smušenost gostujuće obrane nakon jednog prekida. Do odmora je Kahanek zabio i izravno iz kornera, a po jednom su mrežu pogađali i Lazić te Golić. Na poluvremenu je stigla vijest o tragediji u Slavonskom Brodu na utakmici Marsonije i Slavonije pa je drugih 45 minuta bilo mučenje za sve, pa je samo Golić svojim drugim golom zaokružio pobjedu Požege. Lica svih bila su u potpunom šoku, posebno obojice trenera.

Lipik je na svom terenu ugostio BSK, a oba protivnika bila su poražena u prvom kolu nastavka prvenstva pa su tražili popravak učinjenoga, a na kraju je nakon zanimljive utakmice to za rukom pošlo domaćinu koji se slavio rezultatom 3:2.

Jakšić je nakon gostujuće pobjede u Pavlovcima na svojim Jajarama ugostio Tim osvježenje kojemu je ovo prvenstvena premjera pošto susret 12. kola protiv Papuka još nisu odigrali. Poveli su domaći preko Jakeševića, a do kraja poluvremena rezultat na početak vratio je Bulaja. Odmah u nastavku utakmice domaćini ponovno vode, zabio je Brkanović. Gosti se nisu predali, u 72. minuti na 2:2 zabija Mislav Brnčić, a potpuni preokret gosti rade u 85. minuti kada je precizan s bijele točke Josip Banožić.

Nogometaši Slavena su u prvom proljetnom kolu dobro namučili Požegu, a drugo kolo im je donijelo još jednu utakmicu na domaćem terenu, ovoga puta stiglo je u Gradac Kutjevo i puno uvjerljivije slavilo od jesenskih prvaka. Prvo poluvrijeme gosti su poveli 0:1 preko Novića, a u drugom dijelu zabijali su Domagoj Majetić, dva puta Marin Majetić i Banić za konačnih 0:5.

U Vidovcima je Dinamo ugostio Mladost iz Pavlovaca i iznenađujuće ostao bez bodova. U 31. minuti Antonio Soldo je iz kaznenog udarca donio prednost gostima, a u 51′ Jaroš poravnava na 1:1. Gosti nakon toga odlaze na +2 zahvaljujući Janjiću i Lovriću koji je matirao svog vratara. Dramu u završnicu donio je Žuljević koji je iz penala smanjio na 2:3, no Dinamo nije stigao do boda.

POŽEGA – CROATIA 6:0 (5:0)

POŽEGA – Igralište SRC Požega. Gledatelja 50. Sudac Banović (Požega).

STRIJELCI: 1:0 Kahanek (5.-11m), 2:0 Kahanek (7), 3:0 Lazić (20), 4:0 Kahanek (28), 5:0 Golić (37), 6:0 Golić (81).

POŽEGA: Romić, Jušuć (od 57. Solina), Miler (od 61. Jogun), Zeba, Pajić, Kopačević (od 61. Brezić), Lazić (od 57. Vučetić), Miholić (od 58. Škoda), Golić, Lujić, Kahanek. Trener Željko Mitrović.

CROATIA: Jozić (od 46. Romić), Soldo, Zeljko, Ladović (od 8. Rudar), Đ. Vasić, Pilić, Marić, Ćosić, Kajan, Brus, Kavedžija. Trener Bernard Raguž.

JAKŠIĆ – TIM OSVJEŽENJE 2:3 (1:1)

JAKŠIĆ – Igralište Jajare. Gledatelja 100. Sudac Mamić (Požega).

STRIJELCI: 1:0 Jakešević (9), 1:1 Bulaja (28), 2:1 Brkanović (47), 2:2 M. Brnčić (72), 2:3 J. Banožić (85.-11m).

JAKŠIĆ: Bošnjak, Parobek, Egner, M. Kovačević, D. Kovačević, Garić, Jakešević (od 17. Brkanović), Šilhan, Iličić (od 74. Obradović), Rezo (od 83. Vrljić), Penava (od 46. Brus). Trener Dario Pažin.

TIM OSVJEŽENJE: Klasić, D. Brnčić, M. Brnčić, J. Banožić, Andričić, T. Banožić, Papak, Aračić (od 87. Šimunović), Bulaja, Rotim, Marinović (od 68. Šporčić). Trener Zdravko Novak.

LIPIK 1925 – BSK BUK 3:2 (1:1)

LIPIK – Igralište Gradski stadion Lipik. Gledatelja 100. Sudac Novinc (Požega).

STRIJELCI: 1:0 Oršić (24.-11m), 1:1 Marčinović (41), 1:2 J. Bošnjak (58.-11m), 2:2 Zanetti (62), 3:2 Garača (78).

LIPIK 1925: R. Zanetti, Popović, Garača, Jozipović, Macura, Podunavac (od 90. Josipović), Osmanović, Oršić, Šugić (od 69. F. Kligl), A. Zanetti (od 80. Galko), Jirasek (od 76. Gelešić). Trener Tomislav Kužilek.

BSK BUK: Leist, Mahulik, J. Hel (od 60. Arežina), J. Bošnjak (od 69. Jelić), Mikšik, Petković, A. Hel, Jušić, Čolak, Holjevac, Marčinović. Trener Ivica Pejnović.

DINAMO – MLADOST 2:3 (0:1)

VIDOVCI – Igralište SRC Vidovci. Gledatelja 100. Sudac Bošnjak (Požega).

STRIJELCI: 0:1 Soldo (31.-11m), 1:1 Jaroš (51), 1:2 Lovrić (72.-ag), 1:3 Janjić (80), 2:3 Petrović (82.-11m).

DINAMO: Dumančić (od 28. Mršić), Mišić (od 64. Pavić), Lovrić, Bilić, L. Novinc, Troha, Jaroš, Mandić, Banožić, Žuljević, A. Novinc (od 78. Novak). Trener Ivica Čabraja.

MLADOST: Blažević, Vidović, Đak (od 11. Kašner), Mišković, Hlebec, M. Janjić, Petrović, Jagodić, Pavić (od 87. F. Janjić), Kićan (od 48. Budić), Soldo (od 90. Dražić). Trener Ivica Tadić.

SLAVEN – KUTJEVO 0:5 (0:1)

GRADAC – Igralište Klasije. Gledatelja 100. Sudac Brkić (Požega).

STRIJELCI: 0:1 Nović (44), 0:2 D. Majetić (56), 0:3 M. Majetić (57), 0:4 M. Majetić (59), 0:5 Banić (86).

SLAVEN: Adžidović (od 75. Bošnjak), Puđ (od 75. Marović), Peić, Hip, Vračić, Marović, Soldo, Jozić, Franjić, Marinac (od 60. Mičević), Miletić (od 46. Štetić). Trener nema.

KUTJEVO: Majetić (od 86. Ilić), Čuljak, J. Budimir (od 64. Banić), Kordić, A. Budimir, Paulić (od 74. Bandalo), Nović (od 84. Adžić), Pavić, M. Majetić, D. Majetić, Soldo. Trener Ivan Budimir.