VALPOVO - Gradska školska sportska dvorana. Gledatelja 150. Suci: Dalibor Blesić i Marko Presek (Koprivnica). Nadzornik: Dalibor Medved (Donji Miholjac).

RK VALPOVKA: Abramović 3, Tomas 1, Čičak 5, Strahonja, Popović 1, Slipac, Nemet 2, Kopjar, Kiš 1, Parmačević 9 (2), Mudrovčić, Fumić 4 (1), Seidl, Čolaković, Jagorinac, Josić. Trener: Alenko Bajer.

RK POŽEGA: Ćosić, Banović, Grbeš 2, Jurković 3, Raguž 1, Gotal, Markanjević, Tomas 5 (2), Kiš 7 (3), M.Antunović 1, Obradović, Grgurić 6, Gelenčir 1, Mršić, Rajić, Tukonić. Trener: Hrvoje Jurković.

SEDMERCI: RK Valpovka 3/5 (Parmačević 2/3, Fumić 1/2), RK Požega 5/8 (Kiš 3/4, Tomas 2/2, Grgurić 0/2,).

ISKLJUČENJA: RK Valpovka 20 minuta (Čičak 2+2+2, Popović 2+2+2, Abramović 2, Tomas 2, Nemet 2, Fumić 2), RK Požega 8 minuta (Grbeš 2+2+2, Gelenčir 2).

CRVENI KARTON: Josip Kiš (Valpovka).

Rukometaši Požege nisu uspjeli doći do očekivane pobjede na gostovanju kod sedmoplasirane Valpovke u 14. kolu 2. Hrvatske rukometne lige - Istok. Igrači trenera Hrvoja Jurkovića odigrali su neodlučeno, 26:26 i osvojili jedan bod s kojim su i dalje ostali na trećem mjestu na ljestvici. Vodeće ekipe Borova i Nexe II ostvarile su očekivane pobjede protiv Broda i Županje u gostima te su povećali svoju razliku u odnosu na Požegu na 6 bodova i 4 boda.

Požega je u Valpovu loše otvorila utakmicu i već u 6. minuti imala zaostatak od 4:1, a u 11. minuti rezultat je bio 7:2 za Valpovku dok su na poluvremenu Požežani bili u minusu od tri pogotka (14:11).

Ista razlika bila je i dvije minute prije kraja ali su tada u rijetko viđenoj i neizvjesnoj završnici igrači Požege uspjeli postići pet pogodaka i osvojiti bod. Trener Jurković je tako u svom 23 susretu na klupi Požege prvi put odigrao bez pobjednika jer je u dosadašnje 22 utakmice imao 16 pobjeda i 6 poraza.

Domagoj Kiš je postigao 7 pogodaka, odlični Karlo Grgurić 6, dok je Krešo Tomas postigao 5 pogodaka. Kod Valpovke najučinkovitiji su bili Luka Parmačević sa 9 i David Čičak sa 5 pogodaka.

Koliko je utakmica bila zanimljiva i uzbudljiva govori i podatak da su na utakmici podijeljena čak četiri crvena kartona: tri za domaćina (samo jedan izravni), te jedan za Požegu i to Marku Grbešu zbog trećeg isključenja. Oba trenera dobila su i opomene.

U sljedećem, 15. kolu požeški rukometaši dočekuju Slaviju (Staro Petrovo selo) koja je deveta na ljestvici sa 4 boda. Utakmica će se igrati u nedjelju, 25. ožujka s početkom u 17,00 sati u Sportskoj dvorani Tomislav Pirc.

Tekst: sport-pozega.hr Foto: arhiva (Kronika požeško-slavonska)