Ponedjeljak, 19 Ožujak 2018 13:24

Dinamo na pogon Žuljevića, Požega minimalno slavila u Gradcu

(1 Glasaj)

1. ŽNL POŽEŠKO-SLAVONSKA – 12. KOLO -

POŽEGA – Proljetni dio prvenstva 1. ŽNL krenuo je proteklog vikenda, usprkos kiši koja je natopila terene i stvarala velike probleme igračima ipak smo vidjeli dosta golova, iako se moglo odgoditi većina utakmica odgođena je samo jedna koja se trebala igrati u subotu u Kuzmici između Tim osvježenja i Papuka.

Kutjevo je u nastavak prvenstva ušlo furiozno, nakon odrađenih inozemnih priprema i dovođenja novih pojačanja u klubu su si zacrtali osvajanje titule i odlazak u viši rang, što sada uopće ne izgleda ne moguće nakon što su doslovce razbili Buk već u prvom poluvremenu. Bučane je načeo Paulić u 30. minuti, a 15. minuta kasnije na semaforu je već pisalo 4:0 za domaće, strijelci su bili Franjić i dva puta Marin Majetić, a još jedan pogodak dodao je Domagoj Majetić pred kraj susreta.

Jedino tko može praviti probleme Kutjevčanima u naumu za osvajanje prvog mjesta su trenutno vodeća Požega koja se namučila u Gradcu po teškom terenu i slavila minimalnim rezultatom i drugoplasirani Dinamo Vidovci koji su se isto tako mučili u lošim uvjetima na terenu, ali na pogon Tomislava Žuljevića uspjeli su slaviti protiv Croatije iz Mihaljevaca konačnim rezultatom 4:2. Žuljević je sa četiri nova zgoditka došao na vodeće mjesto liste strijelaca sa ukupno 11 zgoditaka, koju sada dijeli sa Krunoslavom Kahanekom iz Požege, Marinom Majetićem iz Kutjeva i Tomislavom Oršićem iz Lipika.

U Kaptolu između istoimenog domaćina i gostiju iz Lipika odigrana je sjajna utakmica. Već u 9. minuti Darmopil je precizan iz najstrože kazne za vodstvo domaćina. Valentino Jirasek veliko je pojačanje Lipika što je pokazao u 23. minuti kada se oslobodio dvojice čuvara i prizemnim udarcem pogodio za poravnanje. Nakon toga novi ogled Darmopila i Zanettija, a ovoga puta kao pobjednik izlazi gostujući vratar koji brani udarac s 11 metara iskusnog veznjaka. Kada se već činilo da je gotovo, da će po bod na svaku stranu odluku je donio najiskusniji dvojac Kaptola, Pavelić je ubacio, a Parmaković se naklonio i pogodio za veliko slavlje domaćina.

U Pavlovcima unatoč velikoj količini kiše koja je pala na teren i na njega se slila s obližnjeg brda ipak je odigrana utakmica između Mladosti i Jakšića. Uvjeti su bili vrlo teški, no u njima su se bolje snašli gosti iz Jakšića koji su preokrenuli zaostatak i uzvratili Mladosti za poraz u Jakšiću. Poveli su domaći odmah na startu preko Solde, a stvari na početak i preokret gostiju započeo je Egner u 18. minuti, a Rezo je dovršio stvari u 67. minuti utakmice.

KUTJEVO – BSK BUK 5:0 (4:0)

KUTJEVO – Igralište ŠRC Kutjevo. Gledatelja 50. Sudac Mautner (Požega).

STRIJELCI: 1:0 Paulić (30), 2:0 Franjić (32), 3:0 M. Majetić (40), 4:0 M. Majetić (43), 5:0 D. Majetić (87).

KUTJEVO: I. Majetić, Čuljak, Franjić (od 70. Pavić), J. Budimir (od 70. Banić), A. Budimir, Paulić (od 70. Kordić), M. Majetić, D. Majetić, Soldo, Nemec (od 89. Bandalo). Trener Ivan Budimir.

BSK BUK: Bošnjak, Jušić, J. Hel (od 63. Mahulik), Mikšik, Petković, A. Hel, Zeba, Čolak (od 68. Jelić), Tvrdy, Holjevac (od 81. Brankovan). Trener Ivica Pejnović.

SLAVEN – POŽEGA 0:1 (0:0)

GRADAC – Igralište Klasije. Gledatelja 70. Sudac Lucović (Požega).

STRIJELCI: 0:1 Brezić (70).

SLAVEN: Perić (od 80. Adžidović), Puđ, Peić, Hip, Vračić, Soldo, Jozić, Blašković, Štetić (od 61. Marović), Mičević. Trener Tihomir Štetić.

POŽEGA: Romić, Jušić, Miler (od 89. Bezjak), Zeba, Pajić, Kopačević, Škoda (od 63. Brezić), Miholić, Lazić (od 68. Vučetić), Lujić, Kahanek. Trener Željko Mitrović.

KAPTOL – LIPIK 1925 2:1 (1:1)

KAPTOL – Igralište Sportski park. Gledatelja 150. Sudac Bošnjak (Požega).

STRIJELCI: 1:0 Darmopil (9.-11m), 1:1 Jirasek (23), 2:1 Parmaković (90).

KAPTOL: Mikić, Darmopil, P. Pranjić, Parmaković, Romštein, D. Brekalo, V. Pranjić, T. Pranjić, Lončarević (od 64. Martinović), Pavelić, Sadilek. Trener Krešo Poleti.

LIPIK 1925: R. Zanetti, Popović, Garača, Jozipović, Macura, Osmanović, A. Zanetti, Šugić, Oršić, Jirasek, Kužilek (od 71. Galko). Trener Tomislav Kužilek.

MLADOST – JAKŠIĆ 1:2 (1:1)

PAVLOVCI – Igralište SRC Pavlovci. Gledatelja 50. Sudac Banović (Požega).

STRIJELCI: 1:0 Soldo (3), 1:1 Egner (18), 1:2 Rezo (67).

MLADOST: Blažević, Đak, Mišković, Hlebec, Janjić, Petrović, Javorić, Vinković, Pavić (od 75. Kićan), Budić (od 75. Kašner), Soldo. Trener Ivica Tadić.

JAKŠIĆ: Bošnjak, Parobek (od 87. Karača), Egner, M. Kovačević, D. Kovačević, Garić, Brus, Jakešević, Iličić, Rezo, Obradović (od 37. Palameta). Trener Dario Pažin.

CROATIA – DINAMO 2:4 (0:1)

MIHALJEVCI – Igralište Grabovac. Gledatelja 50. Sudac Mamić (Požega).

STRIJELCI: 0:1 Žuljević (22), 0:2 Žuljević (51.-11m), 0:3 Žuljević (62), 0:4 Žuljević (64), 1:4 Soldo (69.-11m), 2:4 Soldo (73).

CROATIA: Romić, Soldo, Zeljko, Ladović, Bićanić, Marić, N. Vasić (od 46. Kavedžija), Kajan, Brus, Ćosić (od 62. Kelebuda), Đ. Vasić. Trener Bernard Raguž.

DINAMO: Dumančić, Stanušić (od 15. Mišić), Lovrić (od 87. Hruškar), Bilić, L. Novinc, Troha, Jaroš, Mandić, Banožić, Žuljević, A. Novinc (od 74. Pavić). Trener Ivica Čabraja.

CRVENI KARTON: Tomislav Bićanić (89).