Slavonija i Slavija porazima krenuli u nastavak sezone

(1 Glasaj)

3. HNL ISTOK - 16. KOLO -

BJELOVAR – SLAVONIJA 2:0 (0:0)

BJELOVAR – Gradski stadion. Gledatelja 120. Vrijeme: oblačno. Sudac Nino Vugrinec (Sveti Đurđ).

STRIJELCI: 1:0 Orač (62), 2:0 Ostrman (90+2).

ŽUTI KARTONI: Neruda, Sokić, Majstorović, Marčetić (Slavonija).

CRVENI KARTON: Neruda (Slavonija).

81425BJELOVAR: Lebović, Jaković, Muniz, Nreca, Hajdarović, Komljenović (od 58. Orač), Puškarić (od 88. Mamić), Kuprešak, Šantalab, Atilija (od 88. Ostrman), Tominac. Trener Alen Mrzlečki.

SLAVONIJA: Rezo, Nikolaš, Neruda, Puntarić, Plešić, Majstorović, Marčetić, Karačić (od 84. Gurdon), Podobnik, Sokić (od 71. Smojvir), Grbeš (od 69. Bojić). Trener Krešimir Brkić.

Slavonija je porazom na gostovanju kod Bjelovara krenula u nastavak sezone koja ionako ne izgleda savršeno. Prvo poluvrijeme mreže su mirovale bez puno stvorenih šansi za savladavanje vratara s obje strane. Pola sata prije kraja susreta Bjelovar odnosi pobjedu koju im donose igrači s klupe, prvo je Rezu savladao Orač u 62. minuti, a onda u sudačkoj nadoknadi Ostrman zaključuje pobjedu domaćih. Slavonija je od 81. minute igrala sa desetoricom jer je Neruda zbog prekršaja zaradio drugi žuti karton.

OSIJEK II – SLAVIJA 2:0 (1:0)

OSIJEK – Teren s umjetnom  travom stadiona u Gradskom  vrtu. Vrijeme: oblačno, vjetrovito. Gledatelja: 150. Sudac: Josip  Lučić (Vinkovci).

STRIJELCI: 1:0 Llanos (15), 2:0 Durdov (86).

ŽUTI  KARTONI: Matinović, V. Ančurovski  (Slavija). Crveni kartoni: V.  Ančurovski (Slavija).

OSIJEK II: Kukić, Lončar,  Šalinović, Ćosić, Hudećek (od 70. Juranović), Žaper,  Soldić (od 85. Filipović), Talys , Llanos, Pilj, Šimičić (od 70. Durdov). Trener Dalibor Bognar.

SLAVIJA: Petković, Gomerčić,  Ognjenčić, Šubara, V.Ančurovski, Martinović (od 83. Bajić),  Peharda (od 87. Tokić), Solić,  H. Ančurovski, Abramović,  Jakovljević (od 66. Dorić). Trener Dino Skender.

IGRAČ UTAKMICE:  Nickolas Llanos (Osijek II).

Dobru igru pružila je druga momčad Osijeka  na proljetnoj trećeligaškoj premijeri. Tijekom zime u Gradski vrt stiglo je dosta novih igrača, a ako je suditi po tom prvom nastupu, u klubu Osijeka napravili su dobre stvari po tom pitanju.

Pobjeda momčadi Dine Skendera bila bi i daleko uvjerljivija da na vratima Pleterničana nije stajao raspoloženi Ivan Petković, koji je u dva-tri navrata spašavao  svoju mrežu u situacijama kada su svi već pomislili kako  je pogodak neizbježan. Težak osijekslavija2položaj gostiju još je pogoršao njihov kapetan Vinko Ančurovski, koji je u 28.  minuti najprije zbog prigovora dobio žuti, a potom se još jednom biranim riječima obratio sucu Josipu Lučiću, nakon čega ga je ovaj opravdano isključio. Osječani su i dotad bili daleko bolji, već su imali vodstvo. Već u prvih 20-ak minuta susreta, Osijek II pokazao je više negoli u nekim jesenskim nastupima. U devetoj minuti agilni i neugodni Pilj prošao je po lijevoj strani i naciljao donji  lijevi kut, ali je Petković pokazao kako će ga biti teško savladiv tog poslijepodneva. Ipak, u 15. minuti vratar  gostiju bio je nemoćan. Odličan ubačaj s lijeve strane  poslao je Talys, a na pravom je mjestu bio Llanos i sa 7-8  metara bez problema pogodio mrežu za 1:0. Do odmora  je Petković obranio dobar pokušaj Hudećeka, a Llanos je propustio veliku priliku za svoj drugi pogodak.  U nastavku su se gosti dobro "zabarikadirali" pred svojim  vratima pa su prilike ipak bile rjeđe. U 59. minuti  Šalinović je pucao glavom i pogodio gredu nakon ubačaja  iz kuta, a nešto kasnije udarac Juranovića glavom gotovo je čudesno zaustavio Petković. Osječani su nastavili pritiskati, a gosti su sve više gubili dah, s obzirom na brojčanu inferiornost, stoga su domaćini u samoj završnici susreta spretnim Durdovom, nakon "slaloma" Juranovića kroz obranu gostiju i dobre procjene suca Lučića koji je pustio prednost unatoč očitom prekršaju,  potvrdili svoj zasluženi trijumf.

Tekst: Kronika požeško-slavonska/Glas Slavonije Foto: Glas Slavonije/portal zvono.eu