Subota, 06 Siječanj 2018 11:31

Alabama pobjednik turnira u kategoriji veterana

BOŽIĆNI MALONOGOMETNI TURNIR “POŽEGA 2017“ -

POŽEGA – Igrači Alabame u finalu veteranskog turnira pobijedili su rezultatom 2:0 branitelje naslova ekipu Rampe Spin Valis i tako po prvi put osvojili Božićni malonogometni turnir. Alabamu je u vodstvo doveo Ivica Fliszar u 11. minuti, a vodstvo je povećao Darko Pandžić iz slobodnog udarca u 22. minuti. Rampa je do kraja utakmice pokušala doći do pogotka ali nije uspjela. Do sada su igrači Alabame imali mnogo uspjeha u Malonogometnoj ligi veterana Požega ali do naslova pobjednika na Božićnom turniru nisu nikako mogli doći ali sada napokon i taj trofej potpuno zasluženo imaju u svom vlasništvu. Za Alabamu su prvo mjesto osvojili Darko Pandžić, Ivica Fliszar, Krešo Poleti, Miro Raguž, Dinko Šulc, Ranko Petrović, Zoran Bošnjaković, Damir Budimlić, Davor Karan, Damir Kožić i vratar Marko Ferić.

U susretu za 3. mjesto Wiener osiguranje je s uvjerljivih 6:2 bilo bolje od Vallis Auree. Čak 4 pogotka postigao je Josip Cipar, a po jedan su u pobjedu Wienera ugradili Igor Bošnjak i  Drago Pavić. Za Vallis Aureu strijelci su bili Zdenko Šarić i Milan Marčinović.

Najbolji strijelac turnira je Josip Cipar (Wiener osiguranje) sa 8 postignutih pogodaka. Za najboljeg vratara proglašen je Marko Ferić (Alabama) dok je Darko Pandžić (Alabama) izabran za najboljeg igrača turnira. Nagrade i pehare najboljim ekipama i pojedincima ispred organizatora uručio je predsjednik Požeškog športskog saveza Nino Abramović.

Tekst: J. Bešlić Foto: A.Protić