NAŠICE - Suci: Milan Muslin i Tomislav Paripović (Bjelovar). Nadzornik: Loren Marić (Repušnica).

RK NEXE II: Brnjak, M.Poljak, Šafar, Ćuić 3, Janeski, Njegovan, Stošić 1, Malkoč, Delić, I.Poljak, Greganić 9, Kovačević 7(3), Rinčić, Kvastek 3, Vulić 4(1), Zahirović. Trener: Ivan Tomičić.

RK POŽEGA: Ćosić, Banović, Grbeš 1, Jurković, Mjertan, Vlašić 2, Tomas 7, Obradović, Gotal, Balenović, Grgurić 9, Gelenčir 4, Mršić, Markanjević, Franjić, Tukonić. Trener: Hrvoje Jurković.

SEDMERCI: RK Nexe ll 4/4 (Kovačević 3/3, Vulić 1/1), RK Požega 2/2 (Grgurić 2/2).

ISKLJUČENJA: RK Nexe ll 4 minute (Kvastek 2, Vulić 2), RK Požega 16 minuta (Grgurić 2+2+2, Balenović 2+2, Jurković 2, Vlašić 2, Tukonić 2).

Rukometaši Požege poraženi su na gostovanju kod Nexe II u derbi utakmici 8. kolu 2. HRL - Istok. Utakmica se trebala igrati u Požegi, ali je na zamolbu Našičana odigrana u Našicama.  Požega se kolo prije kraja prvog dijela nalazi na 3. mjestu sa 12 bodova (6 pobjeda, 2 poraza) koliko ima i četvrtoplasirana Slatina. Dva boda više ima Nexe II na 2. mjestu. Trener Hrvoje Jurković na ovom susretu nije mogao računati na tri vrlo važna igrača koja neće igrati ni u posljednjem kolu kod vodećeg Borova. Nedostajali su prvi strijelac kluba Domagoj Kiš zbog ozljede gležnja lijeve noge, Branislav Blagojević zbog ozljede koljena te Tomislav Raguž zbog ozljede ruke.  Požega je imala čak 16 minuta isključenja dok su Našičani samo 4 minute imali isključenog igrača. Rukometaši Požege loše su ušli u utakmicu, činili su previše neforsiranih grešaka i u 13. minuti rezultat je bio 9:2 za Nexe. Nakon što je Požega počela bolje igrati obranu pogotkom Grgurića za 12:12 deset sekundi prije kraja prvog dijela rezultat je izjednačen.

Na početku drugog poluvremena Požega je imala vodstvo od 13:15. Nakon izjednačenja kod rezultata 15:15 suci isključuju u jednom trenutku 3 igrača Požega te Nexe odlazi na 19:16. Požega se držala do 21:19, a tada Našićani odlaze na 24:19. Požega se još jednom vratila na 25:23 ali za nešto više nije bilo ni vremena ni snage pa Nexe II dolazi do pobjede konačnim rezultatom 27:23. Kod Požege najraspoloženiji je bio Grgurić sa 9 pogodaka, Tomas je zabio 7, a Gelenčir 4 pogotka.

U ostalim susretima 8. kola postignuti su ovi rezultati: Slavija - Borovo 19:37, Slatina - Brod 35:27, Županja - Lipa 47:25 i Valpovka - Orahovica 26:20. U posljednjem, 9. kolu požeški rukometaši gostuju kod lidera Borova koje ima svih 8 pobjeda u 8 odigranih susreta.

Tekst: J.Bešlić Foto: arhiva/RK Požega