Zasluženo slavlje rukometaša na gostovanju

STARO PETROVO SELO - Školska sportska dvorana. Gledatelja 150. Suci: Tomislav Baić i Mladen Šulekić (Novska). Nadzornik: Ivica Šiško (Novska).

RK SLAVIJA: Cindrić, Radošić, Marković 3, Bičanić, Kramarić, Mandić 5(3), Andrašić 1, Stanišić 1, Milošević 7, Mihić, Bošnjaković 1, Barnaš, Šamal, Šimunović, Tomić 9(4). Trener: Goran Križan.

RK POŽEGA: Ćosić, Grbeš, Jurković 4, Vlašić 4, Gotal, Tomas 3, Kiš 14(4), Grgurić 4, Gelenčir, Mršić 3, Markanjević, Franjić, Tukonić, Jakić. Trener: Hrvoje Jurković.

SEDMERCI: RK Slavija 7/8 (Tomić 4/5, Mandić 3/3), RK Požega 4/4 (Kiš 4/4).

ISKLJUČENJA: RK Slavija 6 minuta (Mandić 2+2, Kramarić 2), RK Požega 8 minuta (Grgurić 2+2, Gelenčir 2, Mršić 2).

Rukometaši Požege u 6. kolu svladali su Slaviju u gostima u 6. kolu 2. Hrvatske rukometne lige - Istok rezultatom 27:32. Pobjeda Požežana bila je očekivana jer su domaći rukometaši posljednji na ljestvici. Požega ponovno nije bila kompletna. Nedostajali su kao i prošlo kolo iskusniji igrači Branislav Blagojević i Tomislav Raguž, a jučer nije bilo mlađih igrača Mislava Obradovića i Šimuna Banovića.

Prvo ime kod Požege bio je Domagoj Kiš koji je postigao 14 pogodaka. Od toga je zabio 4 sedmerca iz 4 pokušaja. To je prvi put u ovoj sezoni da je Požega realizirala sve sedmerce na jednom susretu.

U sljedećem, 7. kolu Požega je domaćin Slatini. Utakmica se igra u subotu, 18. studenog s početkom u 18,00 sati u Sportskoj dvorani Tomislav Pirc. Prije toga igrači trenera Hrvoja Jurkovića moraju odraditi susret 1. kola Kupa Hrvatske za regiju Istok protiv prvoligaša RK Osijek. Utakmica se igra u srijedu, 15. studenog s početkom u 20,00 sati u SD Tomislav Pirc.

Tekst: J.Bešlić Foto: arhiva/Kronika požeško-slavonska