Rukometaši Požege poraženi na gostovanju u Županji

ŽUPANJA - Suci: Domagoj Jukić i Davor Milaković (Osijek) Nadzornik: Damir Kuti Gledatelja: 100.

RK ŽUPANJA: Dobrinkić-Parić, Lovrić 6, Tomašević 11(5), Nujić, Josipović 3, Lasić 1, Doknjaš 1, Jurić 2, Dubravac, Vuković 4, Užarević, Nađ. Trener: Mihovil Ostružnjak.

RK POŽEGA: Banović, Grbeš, Jurković 5, Grgurić 6(1), Vlašić 1, Gotal, Blagojević 1, Tomas 7, Kiš 7(3), Obradović, Gelenčir, Mršić, Markanjević, Franjić, Tukonić, Ćosić. Trener: Hrvoje Jurković.

SEDMERCI: RK Županja 5/6 (Tomašević 5/6), RK Požega 4/8 (Kiš 3/5, Grgurić 1/2, Tomas 0/1).

ISKLJUČENJA: RK Županja 12 minuta (Lasić 2+2+2 ,Lovrić 2, Josipović 2, Doknjaš 2), RK Požega 14 minuta (Blagojević 2+2+2, Jurković 2, Grgurić 2, Tomas 2, Markanjević 2).

U utakmici punoj preokreta rukometaši Požege minimalno su poraženi na gostovanju u Županji kod istoimenog domaćina. Gledatelji su mogli uživati u neizvjesnoj utakmici punoj preokreta, a pobjedu domaćinu donio je Damir Tomašević golom u posljednjim trenucima utakmice. Do rezultata 6:6 obje ekipe su se izmjenjivale u minimalnoj prednosti. Tada Županja odlazi na 9:6 nakon čega je trener Hrvoje Jurković zvao minutu odmora. To se pokazalo kao dobar potez jer je Požega uskoro prešla u vodstvo od 12:14. Manjak koncentracije u završnici prvog dijela omogućuje Županji da na predah ode s vodstvom od 16:15.

U drugom dijelu ponovio se isti scenarij jer su se obje ekipe izmjenjivale u vodstvu. Požega je povela 20:22, ubrzo u 48. minuti i 22:24 uz igrača više. Nakon minute odmora koju je zvao domaći trener Mihovil Ostružnjak Županja ponovno dolazi do vodstva od 25:24. Nakon toga igralo se gol za gol i u zadnju minutu se ušlo s rezultatom 27:27. Županja je imala posljednji napad i u zadnjoj sekundi Damir Tomašević puca, i na žalost Požege pogađa za slavlje domaćina.

Igra Požege nije bila na razini kao protiv Broda, ali uz malo više koncentracije i sportske sreće pobjeda je mogla otići i na stranu Požege. Krešo Tomas i Domagoj Kiš postigli su 7 pogodaka, Karlo Grgurić 6, Luka Jurković 5, a Branislav Blagojević i Borna Vlašić po 1 pogodak. Kod domaćina najistaknutiji pojedinac bio je spomenuti Damir Tomašević sa 11 dok je Rafael Lovrić dodao 6 pogotka.

Nakon ovoga poraza Borovo je samo na vrhu s maksimalnih 8 bodova jer su u ovom kolu pobijedili Lipu u Lipiku s uvjerljivih 16:39. Požega je druga sa 6 bodova koliko imaju i Nexe II (Našice), Slatina i Županja. U sljedećem, 5. kolu Požežani dočekuju sedmoplasiranu RK Valpovku (Valpovo) koja ima 2 boda. Utakmica se igra u subotu, 4. studenog s početkom u 18,00 sati u Sportskoj dvorani Tomislav Pirc.

Tekst: J.Bešlić Foto: RK Požega