Breadcrumbs

Ponedjeljak, 14 Svibanj 2018 07:57

S radom počeo Code Club Cesarići

Ocijeni sadržaj
(1 Glasaj)

UČENICI CESARIĆEVE ŠKOLE U CLUBU ĆE UČITI IZRAĐIVATI IGRICE, ANIMACIJE I WEB STRANICE  -

POŽEGA - Od 10. svibnja u Osnovnoj školi „Dobriša Cesarić“, Požega otvoren je Code Club Cesarići. Otvaranje jednog ovakvog kluba potaknuto je prezentacijom projekta Hrvatska stvara koji se sredinom mjeseca travnja održao u Gradskoj knjižnici i čitaonici, Požega. Posebnost ovog Cluba, kao svjetske volonterske mreže, je besplatno vođenje kluba za djecu od 9 do 13 godina, bez obzira na znanje ili materijalni status u društvu.094

Code Club Cesarići okupio je 23 polaznika, učenika škole koji žele naučiti izrađivati cool igrice, animacije i web stranice. Prema Kurikulumu Code Cluba programi u kojima će djeca razvijati svoju kreativnost i vještine su SCRATCH (dinamičan vizualan program namijenjen djeci), HTML&CSS (programski jezik zadužen za izradu web stranica), PYTON (programski jezik jednostavne sintakse, idealan za početnike).

 - Kao voditeljica Code Cluba Cesarići sigurna sam da će ove radionice biti omiljena stanica naših učenika. Glavni motiv ovoga rada je nadahnuti  djecu da kroz učenje stvaraju i dijele svoje ideje, udružiti volontere koji dijele strast programiranja i druženja s djecom, te  ono što svaki učitelj na kraju želi za svog učenika - potaknuti djecu da i nakon Code Cluba nastave sa  aktivnostima digitalne izrade.Veoma smo zahvalni našoj ravnateljici Zvjezdani Krip koja nas je odmah podržala u osnivanju i registriranju kluba. Posebno smo zahvalni i svim volonterima koji su se rado odazvali našem pozivu. To su tri naša bivša učenika (Karlo Gjogolović, Mislav Mandić i Luka Pamer), roditeljima naših učenika (Oliver Aladrović i Robert Idlbek) – istakla je voditeljica Cluba, Katarina Kotrla, prof. matematike i informatike.Katarina

 - Najveće oduševljenje polaznicima čuvamo za programiranje pomoću Micro:bita, te očekujemo kako će ovih dana na adresu naše škole doći i dva primjerka STEMI heksapod robota. Na kraju svakog programa najvrijednije polaznike očekuje diploma i nagrada koju će osigurati sponzori našeg Cluba – rekla je voditeljica Kotrla te dodala da će radionice polaznika Code Cluba Cesarići i njihovih volontera biti jednom tjedno u trajanju od jednog  sata.151

 

Uz volontere radionice će održavati učitelji informatike Tomislav Balen i Katarina Kotrla, a svi polaznici Code Cluba poručuju: - Postanimo i mi generacija uključena u svijet računalnog i digitalnog stvaranja!086